Спорт > Туристи > Спорядження
Вирушаємо у похід,
або Що потрібно для хорошого відпочинку?
Літо у розпалі. Саме час гайнути на дні три, а то й більше, десь подалі від міста, людей, цивілізації. Залишити вдома усі повсякденні клопоти і - на природу, до якоїсь лісової водойми або, якщо пощастить, - у Карпати.
Саме про такий вид активного відпочинку, "ранцево-наметовий", і піде далі мова. А точніше про те, без чого аж ніяк не обійтися у такому поході (окрім бажання, вільного часу, фінансових можливостей і, звісно ж, хорошої компанії). Отже, поговоримо про намети, ранці, спальники і туристичні коврики. Адже питання "а з чим?" постає одним з перших, після визначення "куди?" і "з ким?".
Що потрібно для походу?
Ранець (така собі величенька заспинна сумка), спальник (тепла ковдра, щоб вночі не змерзнути), коврик (підстилка під ковдру, щоб не простудитись) і, звісно, сам намет (малесенький будиночок, щоб було де спати уночі і щоб дощ не намочив вас і ваші речі.). Варто взяти і казанок (така собі туристична каструля), щоб було у чому готувати їжу і ще дещицю різного, вкрай потрібного для "дикунського" відпочинку дріб'язку. Але це вже деталі, головне: ранець, спальник і коврик (оскільки ці речі повинні бути у кожного, а намет та казанок може бути один на декількох).
Де взяти?
Можна позичити у друзів і знайомих, можна орендувати на станції юних туристів, але найкращий варіант - мати власне! А щоб мати, потрібно купити. І тут потрібно визначитись "що?" і "де?". Ось саме в цих (надзвичайно болючих нині) питаннях спробую вам трішечки допомогти.
Перше - якщо маєте хорошого знайомого туриста, то не соромтесь, просіть про консультацію і допомогу (шанси купити якісний, перевірений товар значно зростуть). Але до того ви самі повинні добре знати, коли і куди ви будете ходити у походи, скільки людей і т.п. (оскільки на таких моментах можна у магазині зекономити кілька сотень гривень).
Друга - якщо немає таких знайомих, то доведеться добряче поритись у неті. Часу втратите, але виграєте чимало.
Наші ж туристи взяли собі на станцію намети і ранці фірми "TERRA incognita" сайт (з вказаною вартістю) - www.terraincognita.kiev.ua. Та головне те, що ціни на продукцію цієї фірми однакові по усій Україні, а офіційний диллер компанії знаходиться у Рівному(!) (магазин "Спорт-С", адреса м. Рівне, пр-кт Миру, 4 (метрів 400-500 по прямій від залізничного вокзалу і з лівої сторони поруч з підземним переходом. Тел. 8-0362-62-33-57). Продукція хороша і якісна - перевірено!
Лише обов'язково передзвоніть і уточніть наявність та колір вибраного спорядження. При відсутності його довезуть у магазин за кілька днів.
Отож, визначайтесь на сайті компанії, радьтесь зі знайомими (чи у неті) - і їдьте та купуйте. Все просто - заодно і по місту прогуляєтесь (потяги з Ківерець йдуть о 8.05 та 12.15 - їхати години зо дві, а назад потяги з Рівного приблизно - о 15 год., 17.30 та о 20-ій год. Вартість квитка в одну сторону майже 5 грн. При бажанні можна й маршруткою - вартують більше, але ходять частіше і швидше).
За приблизними підрахунками повний туристичний комплект (ранець, спальник, коврик і намет) обійдеться вам у середньому близько 1200-1300 грн., а без намету 800-850 грн. Але просити вже не доведеться і вистачить на довго (дають навіть гарантію на 1 рік).
Тож гарного вам відпочинку!
Володимир ДУЖИЧ.
13.07.08 р.
P.S.Заодно там же можете придбати і зручний економний ліхтар у намет, вартує він усього 30 гривень. Дрібничка, але важлива і приємна.
Коментарі
31/08/08
Усе це цілком правильно!!!Але крім спальника намету і коврика невідємною річчю туриста є хороша велика компанія гітара і кружка:-)!!! PS Ківерці НАВІКИ!
Тюрик
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Повідомлення перед публікацією модеруються, тому писати образи і нісенітниці нема сенсу, а розміщення відбувається з деякою затримкою. Повідомлення з некоректним підписом (на зразок "Я" чи ":-)") не проходять.