Культура • Музшкола | 2.06.11 р. |
НА КРИЛАХ ТАЛАНТУ –
ДО СЛАВЕТНОГО ЮВІЛЕЮ
Серед багатьох мистецтв є одне дивовижне і чарівне, яке водночас поєднує в собі миттєвість і вічність, віддзеркалює сьогодення і мандрує сторінками епох, торкаючись найпотаємніших струн людської душі – МУЗИКА…
У 1961 році з благословення обласного управління культури в мистецькому житті краю сталася знакова подія – відкрито Ківерцівську дитячу музичну школу.
У школи, як і в людини, є своя історія, до творення якої долучились педагоги, обдаровані діти, батьки. Нині цей осередок високого мистецтва відзначає золотий ювілей.
Отож, перегорнімо ці сторінки і дізнаймось, з чого все починалося…
Першим директором дитячої музичної школи, яка розташовувалася тоді по вул. Київській, був Михайло Єрмаков – людина творча, цілеспрямована і закохана в музику. Саме він заклав надійний фундамент, на якому 50 років впевнено тримається позашкільний спеціалізований мистецький навчальний заклад. Вихованців, які робили перші несміливі кроки у світ музики, навчали викладачі М.П. Єрмаков, В.Н.Цикун, З.Д.Нікопольська та інші.
З 1968 по 1978рр. музичний заклад довірили очолити прекрасному педагогу, музиканту, композитору Анатолію Ставському. За десятиліття школа здобула визнання, беручи активну участь у конкурсах, різноманітних культурно-мистецьких заходах, які відзначались в районі, області.
У різні часи осередком високого мистецтва керували Валерій Черепуха, Юрій Кляйн, Святослав Кушнір, Олександр Буряк, Аїда Саканія, Володимир Мартинюк, Лариса Валігура, Володимир Слатінін, а з 2007 року - Валентин Окапінський. Кожен з очільників вніс і вносить у її розвиток і процвітання частинку серця, власного натхнення, творчого запалу…
Oсобливо плідними були роки, коли в школі працювали прекрасні педагоги Валентина Змієвська, нині директор Луцької музичної школи №1, Тамара Бєляєва, Алла Кондрацька, Анастасія Корзун, Леонід Валігура, Євген Романюк, Тамара Солодка, композитори Ярослав Батенчук, Анатолій Ставський, Анатолій Михайлов, які залишили по собі і багатий творчий доробок, і світлу пам’ять.
Справжньою легендою для нинішніх педагогів є Аїда Саканія, яка впродовж п’ятдесяти років вміло передавала вихованцям дар мистецтва гри на фортепіано. Одна з її учениць, піаністка Наталія Дахно, після закінчення Луцького музичного училища, повернулася у школу навчати учнів так, як навчала її свого часу педагог-професіонал Аїда Феліксівна.
Стаж родини Валігури у музичній школі - понад шістдесят років. Леонід Валігура за тридцять п’ять років виховав не одне покоління музикантів. Батьківську стежину обрали доньки Лариса та Світлана. Впродовж років вони не зраджують музиці, яка запала в душу разом із мудрими батьківськими настановами продовжити династію музикантів. Леонід Степанович дочекався, коли онук Роман зробив перші кроки, але не судилось побачити, що й він обере музичну стежину, стане гордістю родини. Роман Савицький - студент Львівської академії мистецтв ім. М.Лисенка. Юнак успішно підкорює вершини: він лауреат трьох міжнародних і двох всеукраїнських конкурсів виконавців гри на духових інструментах.
За словами директора музичної школи Валентина Окапінського нині на п’яти відділах: фортепіанному, народному, струнно-смичковому, духових та ударних інструментів, теоретичних дисциплін музичну освіту здобуває двісті двадцять чотири учні, яких ведуть у світ музики тридцять педагогів, з них вісімнадцять були її учнями, а по закінченні вузів повернулися у рідну школу викладачами.
Вихованці, опановуючи гру на різних музичних інструментах, вивчають твори української музичної класики та твори сучасних композиторів, демонструють високий рівень виконавської майстерності на обласних і всеукраїнських конкурсах, займаючи призові місця, є учасниками професійних і аматорських колективів. Велика увага приділяється вивченню світових класиків на уроках спеціальності та музично-теоретичних дисциплін.
Талановиті педагоги Людмила Шевчук, Олександр Павлюк, Олександр Вигнанець, Олена Сень, Володимир Мартинюк прищеплюють любов до музики, до української національної культури, виховують плеяду переможців, які яскраво доповнюють піввіковий літопис школи. Серед титулованих – Максим Халамейда, Юрій Тьохта, Павло Бовканюк, Микола Яковлюк, Павло Бандура, Іван Косинець, Віктор Бандура, Павло Копилець, Людмила Янюк, Марія Мацюк, В’ячеслав Копилець, Павло Лисюк, Богдан Гетманчук, Настя Пономарьова, ансамбль дерев’яних духових інструментів…
Отож, школа має потужний творчий колектив педагогів, учнів, для яких музика - покликання.
Директор мистецького закладу, по праву, пишається рівнем викладацького колективу, здобутками наполегливих вихованців, які гідно продовжують кращі традиції вітчизняної музичної педагогіки, закладені попередниками, й доповнюють сучасною музикою.
Завтра - у них славетний ювілей, з чим вітають колектив ДМШ і журналісти редакції. Тож у день народження школи вихованці, викладачі і випускники подарують глядачам святкову концертну програму - своєрідний підсумок усіх звершень - справжнє мистецтво гри на музичних інструментах.
А в планах царини духовності – нові, вагомі здобутки і перемоги!
Марія КОРОЛЮК.
Фото з архіву школи.
Джерело: "Вільним шляхом" від 28.05.11 р.
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.