Місцеві новини • 23-12-11 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Міськрада питання - "провтикала", депутати - в "цікавій позі", а розплачуватиметься місцевий бізнес? ЩЕ РАЗ ПРО СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ У КІВЕРЦЯХ
Олігархія руками нинішньої влади на державному рівні законодавчо нищить середній клас, а місцеві органи влади (міськрада та депутати) вже на місці. Міськрада – халатним відношенням до підготовки питань на сесії, а депутати – халатним відношенням до своїх обов’язків і невниканням чи то й нерозумінням сутності цих питань.Як приклад - останнє обговорення ставок єдиного податку для місцевих підприємців-єдинщиків. Суть див. у матеріалі на головній сторінці - «А чи знають ківерцівські підприємці, що міськрада планує 23.12.11 р. змінити їм ставки єдиного податку? Платитимете по 500-600 грн у місяць державі?»
Частина І. «Хватай валізи – вокзал відходить»
Aпарат міськради, як не прикро це визнавати, але «продрушляв» це важливе для місцевої громади питання. Оговтались з «вчора-на-сьогодні» і давай бігом, бо треба приймати (тобто, «хватай торби – вокзал відходить»). А виявилось, що підготувати цей документ одним махом не виходить, треба скрупульозно попрацювати. Сидять ніч (мо й дві), а толку нема (об’єм інформації для розбирання чималенький – спробуй но усіх підприємців міста розкласти по видах діяльності та ще запропонуй кожному прийнятну місячну ставку податку).
Щось таки зробили і в ПЕРЕДДЕНЬ ПРОВЕДЕННЯ СЕСІЇ таки видали на гора якийсь документ, ще один аналог стянули з Луцької міськради (благо там офсайт і апарат нормально працює) і поставили цими «ДОКУМЕНТАМИ» наших депутатів (якби то необразливо і без спецлексики й водночас доступно сказати) у досить незручну позу (щось схоже як у тому анекдоті про кохання та комсомольців, які люблять труднощі :).
А де громадське обговорення, зустрічі й консультації з підприємцями, компетентні роз’яснення фахівців? Нема вже коли. А приймати то тра. І вперше взяли в руки той проект депутати профільної комісії і вже шось треба «рішати», а шо? Якщо й прочитати його часу нема. Поговорили, побалакали й пішли з тим папером спати і завтра знову за півгодини до сесії зберуться щоб обговорити, що ж усім іншим депутатам та й порадити. А ті ж геть «стерильні», й не духом й не слухом про це податкове діло. Загалом було весело, й буде ще веселіше, але у підсумку тих веселощів, хтось у Ківерцях плакатиме (бо доведеться закривати бізнес, або платити такі суми, що «мама не горюй»).
Тепер частина ІІ. ОБГОВОРЕННЯ
Загалом було три пропозиції
1. По І групі поставити всім по 7% від мінімальної зарплатні (приблизно 70 грн). По ІІ групі – 15% (150 грн) – це щоб не панькатися і щоб нікого «не зобидити». Та не вийде не зобидити, бо бізнеси різні і відповідно прибутки теж.
2. Всім поставити по максимуму. Першим по 10%, другим по 20% - це відверто кажучи «серпом по …» дрібних підприємцях, але міський бюджет буде швидше й суттєвіше наповнюватися (до тих пір поки будуть у місті підприємці, а з таким підходом то навряд чи лишаться).
3. Прийняти такі ж ставки, які прийняв Луцьк (там люди попрацювали і для кожного виду прийняли індивідуальні ставки, кому 5, кому – 12, кому 18 чи 20) – теж вихід, є раціональне зерно (списати, щоб самим не робити. В школі за це карали, але тут - варіант). Лише один нюанс, як на мене, в Луцьку робити бізнес легше, там прибутки більші, бо людей більше й організацій та підприємств.
У підсумку – не зупинились на жодній, а рішення на завтра, щоб за ніч хоч трохи розібратись з тими пропонованими ставками (певно, що добре й зробили, що перенесли).
НАЙКРАЩЕ – ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД, ПЕРЕГОВОРИТИ З КОЖНИМ, СПИТАТИ, ВИЙТИ НА ПРИЙНЯТНУ ДЛЯ ОБОХ СТОРІН СУМУ. НЕ ТАК БАГАТО ТИХ ПІДПРИЄМЦІВ У КІВЕРЦЯХ ЩОБ ЦЕ БУЛО ВАЖКО ЗРОБИТИ. ТАК, це робота, й депутатська робота зокрема. ТО, ВАРТО ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ! І самі підприємці повинні йти на контакт теж.
Наразі, як на мене, то варто захистити місцевих підприємців, бізнес зараз призупинився, обороти не ті, то навіщо піднімати податки? Зменшіть по мінімуму, адже підприємці й так платять значний (350 грн щомісяця) єдиний соцвнесок і кожна гривня зверху для них дуже суттєва. Ще тра за оренду заплатити, компослуги та інше + постійне перебування у стресовому стані (пошук нових ідей та клієнтів, шляхів розвитку), це вам не відпрацював до 17.15 і додому.
Так, кажуть, що цей податок повністю лишається у міському бюджеті (хоч ще тра це уточнити), але вважаю, що зберігши у місті дрібний підприємницький клас ми дамо Ківерцям надію на майбутнє. Введіть мінімально можливий, бо люди мають бути на першому місті, а вже потім місто. Підняти бізнес не легко, "зарубати" просто. На другий рік піднімете, матимете вдосталь часу та конкретні результати й економічні показники.
Володимир Дужич
23.12.11 р. (00.05)
Ще одна порада підприємцям – дзвоніть вашим знайомим депутатам (поч. сесії о 10.00 год 23.12.11 р. тобто, сьогодні) – і переконуйте. Бо, якщо зараз ви «продрушляєте», то вже зі свого карману платити будете і цілий рік ніхто нічого змінити вже не зможе (адже приймається таке рішення, здається, лише раз у рік).
Загалом, «відвів душу», розписав. Та якщо відверто, то просто прикро, справді дуже прикро за нас усіх. Розумію, що працівники міськради певною мірою стараються і викручуються як можуть. Що дуже важко дається та організаційна робота і майже весь час виходить не так як хотілось. Та мусимо, мусимо почати робити так як належить. По троху. І весь час розширюючи той маленький клаптик нашого спільного ківерцівського поля. І долучатись по мірі можливостей повинні усі. Хто чим може. Тоді й зробиться все легше й скорше.
Хто має кращі пропозиції чи зауваження та уточнення – пишіть.
Пропоновані проекти рішень можна скачати з матеріалу на головній сторінці "А чи знають ківерцівські підприємці, ..." у сірому прямокутнику. Й там же є лінк на сайт міськради Луцька з якої можна завантажити луцькі напрацювання.
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
23/12/11
Шановні підприємці! Ще раз звертаю Вашу увагу на таку вимогу податкового кодексу: у разі провадження Вами діяльності не зазначеної в свідоцтві платника ЄП Ви змушені будете сплачувати єдиний податок за ставкою 15% від ДОХОДУ, а це можуть бути значні суми (не 100 і не 200 грн.) - це стосується підприємців І та ІІ груп. Тому ще раз уважно перегляньте свої види діяльності відповідно до КВЕД і уточніть чи затверджені ставки ЄП для них. Бажаю успіху!
Сергій Третяк
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.