Місцеві новини • 15-10-12 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Сюжет про ківерчанина Григорія Ярмольчука на телеканалі ICTV (+ відео)
Переглянути - ВІДЕО на сайті ICTV.Щаслива доля легкою не буває. Такого висновку за свої 90 років дійшов ветеран Української повстанської армії Григорій Ярмольчук з міста Ківерці. Ще юнаком присягнув на вірність Україні в УПА. І жодного разу не пошкодував. Він був членом пропагандистської сотні «Схід», що діяла на території Рівненської, Житомирської, Київської та Тернопільської областей. Її основне завдання – пробитися через окуповані німцями території до столиці та на найвищій будівлі повісити жовто-блакитний стяг. Найважче в цій боротьбі було, згадує ветеран, втрачати побратимів, - інформує ICTV.
«Сказали мені труни готувати, бо я добрим столяром був, взяв сокиру і почав готувати, і поки зробив, то вже й решту хлопців вбили», - розповідає ветеран УПА Григорій Ярмольчук.
Члени УПА дали Григорію Івановичу псевдо – Журавель. Його політ був нелегким – двічі поранений, тричі був за крок до смерті, коли захворів на тиф і сухоти. 44-го повстанця заарештували та відправили до Сибіру. Саме в далекій Інті він зустрів свою долю – дружину Пелагію, яку репресували за спів у церковному хорі. Відтоді не розлучалися, народили двох діток – доньку Надію та сина Василя.
«Перші дні я навіть на «Ви» казав на жінку, навіть коли вже донька Надя була, так хороше жили, що вона скаже, я все слухав, що я скажу – і вона слухала», - розповідає ветеран УПА Григорій Ярмольчук.
40 років тому після реабілітації подружжя оселилося на Волині. Пан Григорій – столяр від Бога, завдяки цьому здобув повагу в родини та односельців.
«Він дуже добрим столяром був, і я коли щось треба відремонтувати, зробити, я тільки до нього, і всі так само, не тільки мені, всім сусідам», - розповідає сусідка Ольга Назаревич.
2 роки тому, коли дружини не стало, Григорій Васильович дуже затужив, розповідає донька. Тож усією родиною – а це двоє дітей, четверо онуків і 9-ро правнуків – повертали улюбленому дідусеві жагу до життя. І хоча нині ветеран живе сам, про нього не забуває ні сім’я, ні бойові побратими.
«Ми зараз дуже пишаємося, що наш батько дожив до такого віку, що можна вільно говорити про УПА, можна згадувати той період, за який вони боролися, бо коли ми навіть в школу ходили, то нам нічого не розповідали про це», - каже донька Надія.
У 89 років Григорій Ярмольчук має гарну пам’ять. Згадує минуле з найменшими подробицями. Завжди усміхається та жартує. До 70-ї річниці ОУН-УПА Журавлю присвоїли звання почесного громадянина Ківерець.
Джерело: сайт ICTV
за повідомленням "Перця волинського"
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.