Духовність • Саморозвиток | 30.05.12 р. |
ТОЙ, ХТО ОБРАЖАЄ, - ШКОДИТЬ СОБІ
- Як поводитись у конфліктній ситуації стосовно того, хто ображає?
- Біблія чітко каже: хто в тебе каменем - ти в того хлібом. Якщо у тебе забрали сорочку - віддай і плаща. Якщо вдарили у ліву щоку - підстав ще й праву. Звичайно, все щойно сказане стосується в першу чергу духовного рівня. Але й у конкретних життєвих ситуаціях слід поводитися саме за цими принципами.
Ті, що ображають, були, є і будуть. Але вкотре наголошую: людину образити неможливо. У кожного є право вибору: ображатися чи не ображатися.
Ніколи ні на кого не ображатися - надзвичайно важливо. Намагання образити вас хай стане проблемою того, хто хоче це зробити, а не вашою. Пам'ятаймо: якщо людина образу не приймає, ігнорує, то негатив повертається до того, хто його послав. Той, хто ображає, - шкодить собі. Хто не дозволяє собі ображатися - тримає себе у чистоті, радості, здоров'ї, силі духу.
- Як боротися із постійними негативними думками?
- Негативні думки виникають тоді, коли ми похмурі, чимось невдоволені. Якщо такий стан триває довго, то відповідно змінюється життя. Доволі ефективний засіб проти негативних думок - псалми. Неможливо співати псалом і одночасно розмірковувати про щось погане. До того ж, спів, особливо ліричний, духовний, зміцнює нервову систему, оздоровлює ауру, посилює енергетичне поле людини.
- Як вгамувати розшарпані нерви?
- По можливості змінити середовище проживання. Якомога частіше бувати у храмі. Пити багато живої води і обливатися холодною водою. Вода змиває негативну інформацію. Відмовитись від кави, чорного чаю, газованих напоїв, куріння, алкоголю, копченостей і смаженої їжі. Добре висипатися і взагалі відпочивати. Приймати йодно-соляні і йодно-бромні ванни. Менше користуватися мобільним телефоном і телевізором. Тобто, методів є багато, але, знову ж таки, одна з основних причин розшарпаних нервів - лінощі. Тож, щоб їх вгамувати, слід якомога менше лежати на дивані.
- Як навчитися бути смиренним?
- Це не так просто, як здається на перший погляд, але можливо. Смирення - це, в першу чергу, прийняття з миром будь-яких ситуацій. Це не рабство, не покора, а прийнята з миром кожна мить життя, радість і любов, мудрість і опора на Божій дорозі у вічне буття. А якщо смирення нам ще не під силу - в покорі перед Богом голову схилім. Бо покора з рабства приведе до віри. А віра дасть надію і любов. А любов - то і є смирення.
Отже, навчитись бути смиренним означає полюбити спочатку себе - як Боже творіння, а потім і близьких. Коли прощатимемо всім усе, прийматимемо оточуючих такими, як вони є, то, як сказано у Біблії, спасемося самі, й тисячі навколо нас спасуться - тобто, «всмоктуватимуть» благодатну енергію, постійно перебуватимуть у ній, потихеньку змінюючись у позитивному напрямку.
- Замучили ревнощі. Як їх позбутися?
- Якщо коротко, то ревнощі - це егоїзм, помножений на бажання когось контролювати.
Ревнощі не лікуються. Щоб їх позбутися, необхідно в першу чергу навчитися любити та поважати себе. Не менш важливо контролювати власні емоції. Тоді прийде розуміння: кожна людина в першу чергу належить Господу, потім - собі, і вона вільна у своїх діях. А відтак, навіть думки не виникне ревнувати навіть у випадку подружньої зради.
Взагалі, ревнощі - це настільки потужні негативні емоції, що в кінцевому підсумку вони можуть призвести не тільки до розпаду сім'ї, але й до раку грудей, а також до небезпечних розладів у нижній частині тіла як жінок, так і чоловіків.
- Як подолати страх?
- Подолати страх означає глянути йому в очі. Якщо страшно навіть зазирнути у темну кімнату, то треба туди зайти. І тоді раптом виявиться, що насправді нічого жахливого там немає. Дехто боїться виходити на вулицю з настанням темряви. Але й це - ілюзія. Ймовірність нападу зловмисника однакова як вночі, так і вдень. Хтось скаже: у мене померла бабуся, тому я в цій хаті не житиму... Але ж старенька пішла до Бога. Якщо її дух і прийде колись, то тільки для того, щоб допомогти. Якщо не боялися її живою, то мертвої - тим паче не слід, зла вона точно не скоїть.
Отже, будь-який страх потрібно просто пройти. І тоді прийде розуміння: боятися насправді було нічого.
- Як вийти з депресії?
- Якщо коротко, то депресія - це розпач, відчуття втрати сенсу життя. Безпричинно такий стан не виникає. Відтак причини треба відстежити і прожити ще раз ту ситуацію, але у зворотному напрямку. І зрозуміти, де саме спіткнувся. А зрозумівши, почати спочатку, але вже з урахуванням помилок.
Якщо за тих чи інших обставин все ж таки упав духом, слід перш за все постаратися повернутися до нормального духовного і душевного стану. В цьому найкраще допоможе щира молитва, радість, смирення. Тільки позитивними думками та емоціями, добром і любов'ю можливо повернути собі високу енергію життя. У такі моменти корисно озирнутися довкола і звернути увагу: скільки є людей, яким у цю мить значно гірше, - безруких, безногих, глухих, сліпих, лежачих важкохворих. І при тому всьому дехто з них щасливий, незважаючи на немічність. І тоді стане соромно, що дозволив собі проявити слабкість у ситуації, за яку треба Богові лише дякувати, адже Він дав тобі можливість ходити, бачити, чути.
- Що робити, якщо наврочили? Як зняти з себе негативну енергію?
- Нам можуть нашкодити, в тому числі наврочити, рівно настільки, наскільки ми це дозволимо.
Яким чином не допустити наслідків негативної дії? Найперше - не ображатися на тих, хто це робить, не падати духом, не допускати роздратування, невдоволення. Якщо будете смиренні, радісні, щасливі - ніякі вроки вам не зашкодять.
Якщо ж все-таки «проковтнули» негатив, то найефективніші ліки проти нього - молитва. Я раджу в таких випадках поставити перед собою запалену свічку, тричі звернутися до Господа у молитві «Отче наш», потім своїми словами попросити у Всевишнього прощення за свої гріхи і простити тим, хто наврочив. Причому зробити це щиро. Після того випити живої води і, перепрошую, виблювати її. На завершення знову помолитися і випити освяченої водички.
Ще одна порада: не лягайте спати, не очистившись від енергетичного бруду. Якщо заснете, не позбувшись наслідків негативного впливу, то за ніч душа натягне стільки скверни, що потім доведеться «відмиватися» від неї не день і не два.
- Якщо сваритися не можна, то як розрядитися від негативу?
- Найкраще - не набиратися негативу. А розрядитися можна з допомогою молитви, прогулянки, фізичних вправ, контрастного душу тощо. Бажано якомога менше користуватися телевізором і мобільним телефоном, оскільки опромінення від цих приладів поступово руйнує нервову систему, негативно впливає на пам'ять, інші органи та системи організму.
- Як любити тих, хто тебе зневажає та творить зло? Це дуже непросто - зрозуміти та сприйняти з миром.
- Господь сказав: «Якщо ви зневажаєте будь-кого, створеного Мною, значить, ви зневажаєте Мене».
Перш, ніж навчитися любити тих, хто вас зневажає, треба навчитися любити себе - як Боже творіння. А любити себе означає віднайти в собі частинку Бога. А Бог є любов.
Коли любов наповнить все ваше єство, то ви тільки поспівчуваєте тому, хто вас зневажає. А згодом і полюбите його.
- Як і чим можна побороти зло навколо себе?
- Єдиним способом: побороти зло в собі. Людина, яка має в собі негатив, його ж до себе і притягує. «Спасешся сам, і тисячі навколо тебе спасуться», - сказано в Біблії. Яким чином і завдяки чому спасуться? Дуже просто: не притягуватимеш зло, натомість осінятимеш всіх навколо тебе світлом, яке дав Господь і яке ти зумів акумулювати. Якщо будете нести це світло, добро і любов - темрява у ваше оточення не ввійде. Тому що, як відомо, світло завжди долає темряву - такий встановлений Господом закон природи.
- Для роботи над собою потрібно чимало часу та сили. Де брати?
- Якби всі люди на Землі перестали зломислити, злословити та злодіяти, таких питань не виникало б. Щойно згадуваний негатив буквально «висмоктує» енергію, дану Богом через їжу, воду, повітря, сон, сонце і молитву. Ніяка важка робота не забере у вас багато сили, якщо працюватимете з любов'ю, а не з наріканням.
Декілька слів про час. Колись люди навіть гадки не мали про автомобілі, літаки, поїзди, телефони, пральні машини тощо, але скрізь встигали і при тому були добрішими, світлішими та здоровішими. І найголовніше - мали час на молитву. Тепер же телевізор, телефонні розмови (часто - порожня балаканина), сварки, суперечки, скандали, осуд і так далі. Молитва у багатьох на останньому місці, а то й зовсім ігнорується. Якби ж частіше зверталися до Бога, всім все простили, ніколи нікого не судили, всіх і все любили, то дав би Всевишній і часу вдосталь, і сили, і жити б усі довго, мирно і щасливо.
- Як бути завжди здоровим і щасливим?
- Відповідь на це питання відома ще з глибокої давнини. У Біблії написано: не шукайте Царства Божого ні на Небі, ні на Землі, бо Воно всередині вас. Мудрі кажуть: пізнай самого себе - і пізнаєш Бога. До речі, буддисти говорять: той, хто шукає Царство Боже навколо себе, - ніколи Його не знайде, бо він топчеться по Ньому. А ще нас навчає Святе Письмо: всьому радійте, за все дякуйте і постійно моліться. Але чомусь людина до цього часу залишається глухою і до Святого Письма, і до висловів мудреців, і навіть до висновків сучасних вчених. Чомусь ми досі не навчилися довіряти Богу, радіти кожній хвилині життя. Не вміємо дякувати за те, що ходимо, говоримо, їмо та п'ємо, спимо, любимо, народжуємо, чуємо, бачимо, дихаємо... Щастя чи нещастя - це стан душі, а не обставини. І якщо кожну подію прийматимемо як подарований Богом урок, якщо зрозуміємо, що цими уроками нас учать, ведуть - життя стане значно щасливішим, та й тіло буде значно здоровішим.
Вибране з книги Зінаїди СЄРОВОЇ
«Почуй, земля!».
Фото з сайтів - daoping.com.ua, samorozvytok.info
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.