Громада • Проблеми | 25.11.10 р. |
КАНАЛІЗУВАННЯ
ВУЛИЦЬ МІСТА: ЗА І ПРОТИ
Уявіть собі картину: літо, гарна погода, відчинений балкон, а перед ним на вулиці Незалежності не висихають струмки, хоча спека неймовірна. Дітвора норовить поборсатися в калюжі, поки батьки не бачать, курсують авто всіляких служб, ходять люди, серед яких депутати, представники санепідемстанції – скрізь по місту вигоряє від сонця трава, а по Незалежності баюра і струмки. Це мешканці тих будинків, де нема каналізації, виливають все з хати на вулицю – десь же треба! Ні сусідські застереження, ні власне сумління тут не грають ніякої ролі. Дихаємо, тим, що самі й створюємо таким чином, і виходу нема з ситуації, що склалася. Та чи так вже й нема?!
Ініціаторами каналізування центральної вулиці міста Ківерці – Незалежності і прилеглих до неї стали голова райдержадміністрації Леонтій Кричкевич, голови районної і міської ради – Андрій Манько і Володимир Жгутов. Ще в літній період неодноразово проблему обговорювали мешканці в своїх багатоповерхівках, згодом на збори влада запросила їх двічі в сесійну залу, влада і фахівці по встановленню КНС зустрічалися з людьми безпосередньо на визначеному для КНС місці – всі з проблемою ознайомлені, знають, що і як робити, от лиш би це хтось реалізував. Різні були дискусії, мені вони відомі, як нікому, бо й владу представляю, і мешкаю по Незалежності. Отож, справу ніби зрушили з місця. На заваді стає інше – фінансування: хтось може заплатити, той немає звідки, то ще якісь причини. Сперечалися, доказували, погоджувалися… та чи вірили в те, що кошти на каналізаційну насосну станцію і чималі – 290 тисяч гривень (!) не доведеться збирати з кожного мешканця, а їх дасть держава?!
Нині завершується листопад, кошти й досі не реалізовані і виникла інша проблема: місце, яке завчасу визначили фахівці геодезисти, як виявилося, блокується тими ж мешканцями, які стільки років говорять про необхідність каналізування, які ще влітку, коли йшли відповідні геодезичні роботи, нічого не заперечували, а тепер, коли КНС могла би бути вже встановлена досі, так і не знаходять позитивного рішення. Більше того, зібрано підписи мешканців будинку № 29, працівників сусідньої музичної школи і лист направлено головному санітарному лікарю області (12.11.2010р.).
Посилаються заявники на те, що «цілодобова робота станції буде вкрай негативно впливати на відпочинок, здоров’я і життя людей. Ми впевнені, що подібні забудови повинні відповідати державним санітарним нормам. Тому ми категорично проти місця забудови цієї станції перекачки та звертаємося до Вас з проханням запобігти, на нашу думку, її незаконній забудові».
Заявники посилаються на те, що «багаторічна мрія наблизитися до цивілізованого світу – нам обіцяють централізовану каналізацію» - це була лише перед-виборна зустріч жителів райцентру з головою міської ради Жгутовим В.В. Знаючи його позицію, скажу: навіть якби не переміг, він домігся б завершення розпочатого, бо в час, коли всі агітували, місто не припиняло роботи.
Міському голові В.В. Жгутову й в одну з луцьких газет (в нас же «чужі дяді» краще знають, що треба в Ківерцях робити, аніж місцева влада) 23.11.2010р. мешканці вулиць Незалежності, Ковельської, Паркової, Киричука, Сінкевича в м. Ківерці направляють Звернення, в якому просять про допомогу у вирішенні каналізування їхніх вулиць, на яких проживають.
До слова, міський голова стверджує, що є відповідний проект, є всі необхідні погодження служб і є кошти, які так необхідно вже реалізувати!
Та процитую ще кілька рядків вищеназваного Звернення: «однак, будівництво не розпочинається, бо декілька мешканців будинку №29 по вулиці Незалежності проти такого будівництва, мотивуючи це тим, що КНС буде побудовано недалеко від їхнього будинку і буде їм заважати жити. Ніяких доказів спеціалістів, які переконували їх у протилежному, вони чути не хочуть і не дають розпочати будівництво, пишуть всякого роду необґрунтовані нічим скарги. А тим часом струмки з вигрібних ям течуть центральною вулицею міста…».
Два листи, дві точки зору на одну – важливу для обох авторів проблему. Зазначу, що під листом в газету до Луцька 170 підписів. Добре знаючи, що є місцева Ківерцівська районна громадсько-полі-тична газета «Вільним шляхом», ківерчани апелюють до своїх «депутатів міської та районної ради, яких ми обирали на цих виборах: захистіть нас, допоможіть нам побудувати каналізаційно-насосну станцію, ми хочемо жити цивілізовано і мати таке благо, як центральна каналізація».
«Невже приватні інтереси кількох людей можуть бути вищими за інтереси сотень мешканців міста Ківерці?», - запитують майже дві сотні підписантів у даному Зверненні.
Право на свою думку має кожен, як і те, до кого апелювати, в яку газету писати. Та кому ближчі наші місцеві інтереси – також не варто пояснювати, як і те, скільки людей прочитають ту чи іншу газету. Але варто нагадати, що усі проблеми, пов’язані з каналізуванням, від початку розмов про це, від проведення зборів, зустрічей, навіть про потік каналізаційних смердючих струмків у спеку по вулиці Незалежності, протягом року висвітлює наша районна газета «Вільним шляхом». Чи всі мали змогу читати – яскравий приклад 170 підписантів. Серед тих, хто не передплачує районку, й деякі мої сусіди, що таким чином намагаються щось продемонструвати, хоча пізно ввечері телефонують, як наприклад, минулої суботи на мій домашній, аби дізнатися, як справи з каналізуванням і чи писатимемо про це. А ми ж протягом року на газетних шпальтах запрошували людей на зустрічі з владою, запрошували доєднатися до дискусії, висловлювати свою точку зору – для цього ж і газета, щоб порушувати і допомагати вирішувати проблеми міста і району! Для того, щоб не «одна баба сказала», як мовиться в народі, а з перших уст все тих же міського і районного голови, депутатів почути шляхи вирішення наболілого.
Отож, в середу ми знову мали зустріч в кабінеті голови райдержадміністрації Леонтія Кричкевича, мета якої – пояснити людям ситуацію, показати усі «за» і «проти», порушеної теми каналізування, щоб кожен міг сам зробити висновок і акцентувати увагу на головному – кошти, і немалі, є, їх необхідно реалізувати для вирішення такої актуальної в місті проблеми! Більше того, міський голова запрошував депутів Дмитра Дремуха і Бориса Волошина, вчителя міської четвертої школи Миколу Нікітюка з будинку №29 відвідати Луцьк, показати роботу подібних КНС і таким чином на практиці переконати людей, що сотні лучан живуть нормально, маючи у дворі такі ж КНС. Директор КДМШ Валентин Окапінський зрозумів з розмови в голови РДА суть справи, мешканці будинку №29 відмовилися, а з міським головою поїхала, щоб сфотографувати і показати людям, журналістка редакції. Сьогодні фото Анастасії Заболотної реально представляють ситуацію. Зазначу, що для встановлення КНС необхідно мінімум: викопати котлован глибиною 7 м і встановити КНС («яма з мотором», - образно охарактеризував Володимир Жгутов, - яка засипається землею, на якій росте трава – от і все). Сама КНС вже готова і чекає лише на встановлення.
- Сформувати треба громадську думку щодо каналізування, - кажуть голова РДА і міський голова. І в цьому їм активно допомагає районна газета.
Людмила ОЛІЩУК.
На фото Анастасії ЗАБОЛОТНОЇ:
1. КНС нового зразка в дворі житлового будинку по вулиці Запорізькій в Луцьку.
2. КНС старого зразка, встановлена за 20м від житлового будинку в центрі Луцька по проспекту Волі.
3, 4. КНС, підготовлена до встановлення в Ківерцях, в очікуванні рішення тих, хто її так потребує..
Джерело: «Вільним шляхом» від 27.11.10 р.
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.