Громада • Проблеми | 19.10.10 р. |
ДЛЯ КОГО ЗАКОНИ ПИСАНІ?
ЩЕ РАЗ ПРО ДІТЕЙ ВІЙНИ!
На прохання голови районної ради, дітей війни я вирішив вивчити питання – чому натовп престарілих людей збирається під дверима районних суддів і різного ґатунку адвокатів (приватних і державних), вибиваючи доплати до своїх пенсій (згідно Закону їм належить доплата 30% від мінімальної заробітної плати)? Конституційність такого Закону підтвердив Конституційний Суд. Однак, Пенсійні фонди районів відмовляються виконувати їх – Закони, прийняті Верховною Радою. Впадає в очі дивна справа – державна установа (якою є Пенсійний Фонд) не виконує державного Закону, прийнятого найвищим законодавчим органом держави – Верховною Радою. Цікаво, чи є ще десь в Європейських країнах, куди закликають нас представники правлячих еліт, такі приклади? Думаю, що хтось із ківерцівських владців в черговому номері газети роз’яснить мені, провінційному вчителю історії, таку ситуацію, і не лише мені.
Знервовані діти війни надсилають в суди позовні заяви з вимогою змусити Пенсійні фонди нарахувати і виплатити їм надбавки до пенсії, що належать їм за законом. Моя дружина, Євницька Євгенія Іванівна, колишня вчителька, а нині – пенсіонерка, також направила в Ківерцівський районний суд таку ж заяву.
Лише 12 квітня 2009 року суд розглянув справу і прийняв наступне рішення: «Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Ківерцівському районі нарахувати Євницькій Є.І. (зверніть увагу, не виплатити, а нарахувати) недоплачену щомісячну соціальну допомогу до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком».
Згідно Адміністративного Кодексу України і, зокрема, статті 167 районний суддя, який приймав рішення «був зобов’язаний не пізніше другого дня відправити заказним листом рішення суду відповідачу» (Ківерцівському Пенсійному фонду). Чекали майже рік якої-небудь інформації, але ні від суду, ні від відповідача ніякої звістки не було. Знаючи, що це порушення законодавства, були вимушені звернутися до Генерального прокурора (до судді районного масштабу не так легко попасти на прийом) за поясненням – чому немає ніякої реакції? Через тривалий час одержуємо повістку-виклик з районної прокуратури, куди було переадресовано наш лист, з’явитися у прокуратуру для дачі пояснень щодо заяви до Генеральної прокуратури. Виклик у письмовій формі сповіщав: «у випадку неявки будите доставлені у супроводі міліції і заплатите штраф».
Після такого «виклику» заявниця злягла. Без всякого розслідування районний прокурор повідомив, що «районний суддя не послав ухвалу суда, але «прокуратура запропонувала виконати ст. 167». Суддя «професіонал» на прохання прокуратури висилає на адресу (згідно 167 ст.) рішення суду через 10 місяців і 10 днів!
Пенсійний фонд, «вивчивши рішення суду», через певний час посилає рішення суду на апеляцію у Львівський апеляційний суд. “Помаринувавши” ківерцівську справу у Львові, Апеляційний суд «Галицького П’ємонду» відсилає її до Луцького апеляційного суду. Апеляційний суд приймає рішення: «Відхилити апеляцію Пенсійного фонду Ківерцівського району і залишити в силі рішення Ківерцівського місцевого Суду».
Взявши виконавчий лист №2-а-1118/09, виданий 03.08.2010р. Ківерцівським судом, направляємось до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління у Волинській області. 02.09.2010 року (через місяць) вищеназвана установа в особі Максимець Ганни Геннадієвни, розглянула заяву про примусове виконання виконавчого листа №2-а-1118/09, виданого 03.08.2010 року «зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Ківерцівському районі нарахувати (зверніть увагу, не виплатити, а нарахувати!) Євницькій Євгенії Іванівні недоплачену щомісячну соціальну допомогу до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та за період з 22.05.2008 року по 30.09.2008 року з врахуванням виплачених протягом 2008 року підвищень.
Усно шановні пани із виконавчої служби в Луцьку спокійно заявили – виконавчий лист вишлемо через 1-1,5 міс. до Ківерцівського Пенсійного фонду, але гроші не одержите, бо в рішенні Ківерцівського суду написано «нарахувати», а не виплатити.
Вам нарахують, але щоб виплатити, необхідно ще раз подавати в суд, щоб виплатили. Для чого необхідна нова позовна заява, але державне мито платити не 3,6 гривні, а 180 грн і знову … 2-3 роки.
Що ж, готуємо нову позовну заяву до суду. Платимо державне мито в сумі 180 грн. 10.09.2010 року нова заява дитини війни подана в Ківерцівський суд.
Чекаємо.
Але хотілося б одержати відповідь:
1. Невже суддя Ківерцівського району не знав, що для того, щоб Пенсійний фонд виплатив не виплачену добавку до пенсії, необхідно було написати «нарахувати і виплатити»?
2. Кому впала в голову дивна ідея збільшити для знедолених дітей війни, державне мито з 3,6 грн до 180 грн? І це тоді, коли всі агітатори через радіо, телебачення трублять на весь світ про «страшене піклування про людей старшого покоління».
3. Чому керівник державної установи (в даному випадку начальник Пенсійного фонду пані Семенюк) своїми апеляціями (жодної з 2000-яч апеляційний суд не задовільнив) намагається примусити апеляційні суди приймати рішення всупереч Законів України?
Я чомусь переконаний, що завідувачці Ківерцівським Пенсійним фондом пані Семенюк разом із юристами необхідно було повторно звернутися до ст. 10 Закону України «Про державну службу», особливо до пункту: «… Державний службовець повинен діяти в межах своїх повноважень. У разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, державний службовець зобов’язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а в разі наполягання на його виникненні – повідомити вищу за посадою особу» – тоді було б менше намагань відмінити рішення суду.
Ми, пенсіонери, в тому числі і діти війни, маємо «захисників» – це понад 100 політичних партій в Україні і 76 з них, як твердить наше управління юстиції, зареєстровано в районі. В цьому ж числі є Партія пенсіонерів, голова Гур’єва О.О. (м. Ківерці, вул. Пушкіна, 6), Всеукраїнська партія дітей війни, гол. Шайнога М.С. (м. Ківерці, вул. Гвардійська, 2), однак ні одна з партій, в тому числі і районна ветеранська організація, (гол. Дзвонко), не приймає конкретних дій, щоб захистити дітей війни і добитися, щоб виконувався Закон, який гарантує їм 30% надбавку до пенсії.
Коли верстався номер: У законодавстві стосовно дітей війни днями відбулися серйозні зміни. Про це інформуватимемо незабаром.
Джерело: "Вільним шляхом" від 16.10.2010 р.
Коментарі
Ще нема
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.