Місцеві новини • 08-12-14 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Робочий варіант Статуту Територіальної громади міста Ківерці. ДОЛУЧАЙТЕСЬ ДО СТВОРЕННЯ!!!
Щоб запустити процес написання-прийняття нашого Статуту за основу пропонується взяти Статут територіальної громади міста Луцьк з офіційного сайту Луцької міської ради. (Для зручності сприйняття можете перейти на сторінку першоджерела за вищенаведеним лінком).І далі ознайомлюватись, обговорювати, пропонувати і. т.п.
Статут Територіальної громади міста Ківерці
(ПРОЕКТ)
Преамбула
Розділ I. Загальні положення. Місто Ківерці і Ківерчани
Стаття 1. Поняття Статуту територіальної громади міста Ківерець
Стаття 2. Загальна характеристика міста
Стаття 3. Територія міста
Стаття 4. Приміська зона
Стаття 5. Територіальні зони міста зі спеціальним статусом
Стаття 6. Населення міста
Стаття 7. Ківерчани
Стаття 8. Розвиток міста
Стаття 9. Найменування та перейменування територіальних об`єктів міста
Cтаття 10. Символіка міста
Cтаття 11. Міські свята
Стаття 12. Почесні звання та відзнаки міста
Розділ II. Права і обов`язки ківерчан
Стаття 13. Гарантії прав і свобод людини і громадянина на території міста
Стаття 14. Єдність прав і обов`язків ківерчан
Стаття 15. Основні права ківерчан, пов‘язані із здійсненням місцевого самоврядування
Стаття 16. Інші права ківерчан
Стаття 17. Обов‘язки ківерчан
Розділ III. Міська громада і міське самоврядування
Стаття 18. Міська громада
Стаття 19. Повноваження міської громади
Стаття 20. Міське самоврядування
Стаття 21. Права ківерчан на участь у міському самоврядуванні
Стаття 22. Форми безпосередньої участі ківерчан у міському самоврядуванні
Стаття 23. Місцеві вибори
Стаття 24. Міський референдум
Стаття 25. Консультативне опитування ківерчан
Стаття 26. Загальні збори громадян за місцем проживання
Стаття 27. Громадські слухання
Стаття 28. Місцеві ініціативи
Стаття 29. Колективні та індивідуальні звернення ківерчан до органів і посадових осіб міського самоврядування
Стаття 30. Право на особисту участь в обговоренні питань міського життя
Стаття 31. Участь у масових мирних акціях
Стаття 32. Інші форми участі ківерчан у міському самоврядуванні
Стаття 33. Участь у здійсненні міського самоврядування через об’єднання громадян та
осередки політичних партій
Стаття 34. Побратимські зв`язки міської громади
Розділ IV. Міська влада
Стаття 35. Система міської влади
Стаття 36. Основні принципи діяльності міської влади
Стаття 37. Міська рада - представницький орган міської громади
Стаття 38. Депутати міської ради та їхні виборці
Стаття 39. Міський голова і міська громада
Стаття 40. Виконавчі органи міської ради
Стаття 41. Акти органів і посадових осіб міського самоврядування
Стаття 42. Адміністративна комісія
Стаття 43. Управління муніципальної поліції
Стаття 44. Органи самоорганізації населення
Стаття 45. Участь у добровільних об`єднаннях органів місцевого самоврядування
Стаття 46. Відносини міської влади з органами державної владиСтаття 47. Відносини та співпраця міської влади з підприємствами, установами і організаціями
різних форм власності
Стаття 48. Міжнародне співробітництво
Розділ V. Власність міської громади
Стаття 49. Комунальна власність міської громади
Стаття 50. Виключна власність міста Ківерець
Стаття 51. Фінанси міста
Стаття 52. Міський бюджет
Стаття 53. Доходи міського бюджету
Стаття 54. Видатки міського бюджету
Стаття 55. Бюджет розвитку міського бюджету
Стаття 56. Запозичення до міського бюджету
Стаття 57. Місцеві податки і збори
Стаття 58. Пільги за рахунок міського бюджету
Стаття 59. Цільові фонди міського бюджету
Стаття 60. Комунальне майно
Стаття 61. Комунальні підприємства, установи і заклади
Стаття 62. Міське господарство
Стаття 63. Комунальне житло
Стаття 64. Землі міської громади
Стаття 65. Право міської громади на землю
Стаття 66. Природні ресурси - власність міської громади
Розділ VI. Прикінцеві положення
Стаття 67. Порядок прийняття і реєстрації Статуту
Стаття 68. Порядок внесення змін і доповнень до Статуту
Стаття 69. Дія Статуту в часі і просторі
Стаття 70. Розвиток положень Статуту актами міського самоврядування
Преамбула
Ківерцівська міська рада від імені територіальної громади – жителів міста Ківерці,
усвідомлюючи та стверджуючи верховенство прав та свобод людини і громадянина,
дбаючи про забезпечення гідних умов життя мешканців міста,
прагнучи зберегти і розвивати духовні та культурні традиції міста,
відстоюючи демократичні засади розвитку суспільства та піклуючись про зміцнення міського
самоврядування,
маючи на меті створити умови для плідної діяльності членів територіальної громади та
забезпечити законність дій міської влади,
керуючись Конституцією України, положеннями Європейської хартії місцевого
самоврядування, законами України,
ухвалює Статут територіальної громади міста Ківерець (надалі - Статут).
Розділ I. Загальні положення. Місто Ківерці і ківерчани
Стаття 1. Поняття Статуту територіальної громади міста Ківерець
1. Статут територіальної громади міста Ківерець (надалі - Статут) є місцевим нормативно-
правовим актом, який встановлює в межах Конституції і законів України права та обов’язки
жителів міста Ківерці, повноваження територіальної громади міста, механізми здійснення
місцевого самоврядування, регулює відносини між територіальною громадою міста та міською
владою, визначає організаційні, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування на
території міста, а також регулює інші питання, віднесені чинним законодавством України до
компетенції місцевого самоврядування.
2. Статут є актом прямої дії і має вищу юридичну силу в системі нормативно-правових актів
міської влади на території міста Ківерці.
3. Акти органів та посадових осіб міського самоврядування на території міста Ківерці.
приймаються на основі Статуту і повинні відповідати йому.
Стаття 2. Загальна характеристика міста
1. Місто Ківерці є самостійною самоврядною адміністративно-територіальною одиницею, в
межах якого територіальна громада міста здійснює місцеве самоврядування, і яке має право
комунальної власності, свій місцевий бюджет та свою систему органів місцевого
самоврядування.
2. Місто Ківерці має статус міста і згідно адміністративно-
територіального устрою України входить до Волинської області і є районним центром Ківерцівськог району.
3. Місто Ківерці може об‘єднуватись з іншими поселеннями України в асоціації, вступати до
асоціацій та інших форм добровільних об‘єднань, зберігаючи при цьому статус самоврядної
територіальної одиниці.
4. Місто Ківерці на добровільних та на договірних засадах може входити до міжнародних
асоціацій (союзів, фондів тощо) в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
5. При входженні міста до українських та міжнародних добровільних об‘єднань забороняється
передача їм будь-яких самоврядних повноважень органів та посадових осіб місцевого
самоврядування.
Стаття 3. Територія міста
1. Територія міста Ківерці це визначений законодавством України простір, у межах якого
територіальна громада міста Ківерці безпосередньо або через утворювані нею органи
здійснює міське самоврядування. Територія міста є невід`ємною складовою частиною
території України.
2. Територія міста, на якій здійснюється міське самоврядування, визначається межею міста.
Межа міста відокремлює територію міста від інших територій. При визначенні межі міста
враховується Генеральний план міста. Межа міста засвідчується Державним актом України,
форма і порядок видачі якого встановлюються законом.
3. Зміна межі міста здійснюється з ініціативи міської ради в порядку, визначеному
законодавством України, з обов‘язковим урахуванням думки міської громади.
Стаття 4. Приміська зона
1. Прилегла до міської межі ззовні територія складає приміську зону, що є сферою спільних
інтересів ківерчан і мешканців адміністративно-територіальних одиниць, які межують з
територією міста.
2. Межа приміської зони та її режим визначаються міською радою на підставі угод з
представницькими органами територіальних громад суміжних адміністративно-територіальних
одиниць та власниками землі.
Стаття 5. Територіальні зони міста зі спеціальним статусом
1. На території міста можуть утворюватися територіальні зони зі спеціальним статусом
(історико-заповідним, лісопарковим, промисловим тощо).
2. Утворення цих зон здійснюється рішенням міської ради на підставі внесених на її розгляд пропозицій виконавчого комітету міської ради з урахуванням думки міської громади.
3. Межі територіальних зон зі спеціальним статусом визначаються Генеральним планом міста Ківерці.
Стаття 6. Населення міста
1. Населення міста складається з жителів (громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, біженців), що мешкають у місті на законних підставах.
2. Жителями (мешканцями) міста визнаються:
а) особи, які постійно проживають у місті;
б) особи, які проживають у місті тимчасово, прибули з інших місцевостей у відрядження, на навчання, лікування, відпочинок, на військову чи альтернативну службу (військовослужбовці та
члени їхніх сімей) за умови їх офіційної реєстрації у відповідних органах міста.
3. Реєстрація жителів, що постійно і тимчасово проживають у місті, здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Стаття 7. Ківерчани
1. Ківерчанами визнаються жителі міста Ківерці, що постійно проживають у місті, незалежно від місця народження і терміну проживання в Ківерці.
2. Ківерчани у своїй сукупності утворюють міську громаду.
3. Ківерчани - громадяни України, які досягли 18-річного віку і не визнані судом недієздатними, визнаються активними членами міської громади та мають усю повноту прав на участь у
здійсненні міського самоврядування.
Стаття 8. Розвиток міста
1. Розвиток території міста визначається довгостроковим Генеральним планом міста Ківерці, що враховує як історичні традиції забудови міста, збереження та відновлення історичного його центру, так і сучасні тенденції містобудування.
2. Стратегія та основні напрями розвитку міста базуються на концепції сталого розвитку всіх сфер соціально-економічного, політичного і культурного життя міста, та знаходять своє відображення в щорічних планах соціального і економічного розвитку міста та довгострокових цільових програмах, що їх затверджує міська рада.
3. Екологічний розвиток міста, спрямований на зміцнення екологічної свідомості його
мешканців, є обов‘язковою складовою стратегії розвитку міста.
Стаття 9. Найменування та перейменування територіальних об`єктів міста
1. Найменування та перейменування територіальних об`єктів міста - вулиць, провулків, майданів і парків тощо - здійснюються міською радою за результатами проведення консультативного опитування мешканців міста.
2. Перейменування територіальних об`єктів міста допускається, у випадках відновлення їх історичних назв та історичної справедливості.
3. Присвоєння територіальним об`єктам міста імен з метою увічнення пам`яті видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури здійснюється тільки посмертно.
4. Назви територіальним об`єктам міста даються українською мовою з дотриманням норм Українського правопису.
Стаття 10. Символіка міста
1. Символікою міста, що відображає його історичні, культурні, соціально-економічні й інші особливості та традиції, є герб, прапор та печатка міста. Рішенням міської ради може бути заснована й інша символіка.
2. Символіка міста затверджується рішенням міської ради, до якого додається опис та
зображення герба, прапора та печатки міста.
Стаття 11. Міські свята
1. Виявляючи повагу до історичних традицій міста, турбуючись про їх збереження і
збагачення, про самобутній розвиток ківерчан, з метою формування позитивного іміджу міста Ківерці, виховання патріотизму, Ківерцівська міська рада своїм рішенням встановлює дату
відзначення Дня міста Ківерці.
2. За рішенням міської ради можуть установлюватися інші загальноміські свята.
Стаття 12. Почесні звання та відзнаки міста
1. За видатні заслуги перед містом, за великий внесок у його культурний, економічний, соціальний розвиток громадянам України або громадянам інших держав Ківерцівська міська рада
(або виконавчий комітет) може присвоїти звання «Почесний громадянин міста Ківерці»
відповідно до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ківерці».
Міська рада може заснувати також відзнаки або інші знаки пошани.
2. Порядок заснування почесних звань і відзнак міста, присвоєння і нагородження знаками пошани, а також статус нагороджених осіб визначаються міською радою.
Розділ II. Права і обов`язки ківерчан
Стаття 13. Гарантії прав і свобод людини і громадянина на території міста
1. На території міста Ківерці гарантуються у повному обсязі всі права та свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією України та цим Статутом.
2. Ківерчани мають рівні права і свободи, визначені Конституцією України та цим Статутом, вони є рівними у виконанні своїх обов`язків та у відповідальності за порушення актів міського самоврядування.
3. Усі громадяни України, що тимчасово проживають у місті Ківерці, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж
правами і свободами, а також несуть такі ж обов`язки, як і ківерчани, за винятками,
установленими Конституцією, законами та міжнародними договорами України.
4. Положення цього Статуту спрямовані на деталізацію та розширення змісту прав і свобод
людини і громадянина (жителів міста Ківерці), визначених Конституцією України, недопущення обмеження їх змісту та обсягу, а також на визначення механізмів їх практичної реалізації та захисту.
5. Права і свободи людини і громадянина (жителів міста Ківерці) не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Стаття 14. Єдність прав і обов`язків ківерчан
1. Права і обов`язки ківерчан взаємопов`язані. Наявність прав породжує необхідність виконання обов`язків.
2. Міська громада безпосередньо та через органи міського самоврядування створює умови, необхідні для вільного розвитку особистості кожного ківерчанина, для реалізації визначених Конституцією України та цим Статутом його прав.
3. Цей Статут зобов’язує кожного ківерчанина не порушувати прав і свобод інших жителів міста.
4. За порушення прав і свобод громадян настає, згідно з законодавством України,
адміністративна, цивільна і кримінальна відповідальність.
Стаття 15. Основні права ківерчан, пов‘язані із здійсненням місцевого самоврядування
1. Ківерчани мають право:
- обирати та бути обраним в органи місцевого самоврядування;
- брати участь в місцевих референдумах, загальних зборах, громадських слуханнях та інших формах безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення;
- заслуховувати звіти Ківерціого міського голови, депутатів Ківерцівської міської ради, обговорювати їх діяльність;
- отримувати інформацію про діяльність посадових осіб та органів місцевого самоврядування;
- отримувати інформацію про стан міського господарства та діяльність комунальних
підприємств, про стан навколишнього середовища, про рівень та якість життя мешканців
громади, стан їх соціальної захищеності;
- брати участь в обговоренні нормативних актів міської ради на стадії їх підготовки;
- надсилати індивідуальні й колективні звернення (скарги, заяви, пропозиції) органам і
посадовим особам міського самоврядування й одержувати на них відповіді у встановлені
законом терміни;
- на персональний прийом посадовими особами органів міського самоврядування;
- брати участь в бюджетному процесі, в обговоренні програм розвитку міста та інших суттєвих
для мешканців міста питань;
- відкликати в установленому законодавством порядку міського голову та депутатів міської
ради;
- виступати з місцевою (громадською) ініціативою з питань покращення життя в місті,
вдосконалення роботи органів місцевого самоврядування, місцевих нормативно-правових
актів та контролю за їх виконанням;
- доступу до служби в органах міського самоврядування;
- користуватися в установленому законодавством порядку об‘єктами комунальної власності;
- брати участь у створенні органів самоорганізації населення.
Стаття 16. Інші права ківерчан
1. Право на проживання та свободу пересування в місті
Кожен, хто на законних підставах перебуває на території міста Ківерці, має право вільно
обирати місце проживання на умовах і в порядку, визначених житловим, цивільним та
адміністративним законодавством України. Іноземці та особи без громадянства, які прибули в
місто для тимчасового проживання, зобов`язані зареєструватися в порядку, визначеному
чинним законодавством.
Кожному мешканцю міста ґарантується свобода пересування в межах території міста як безпосередньо, так і всіма видами комунального і приватного транспорту (з дотриманням Правил дорожнього руху).
2. Право на працевлаштування
Ківерчани мають право на працевлаштування і вибір місця роботи шляхом звернення до
підприємства, установи, організації, до іншого роботодавця або при безплатному сприянні міського центру державної служби зайнятості. Громадяни, які звернулися до міського центру державної служби зайнятості як особи, що шукають роботу, мають право на безплатну
професійну орієнтацію, консультацію, підготовку, перепідготовку, одержання відповідної
інформації для вибору виду діяльності, професії, місця роботи, режиму праці.
Міська влада сприяє забезпеченню ефективної зайнятості населення, запобіганню безробіття, створенню нових робочих місць та умов для розвитку підприємництва. З цією метою вона
розробляє річні та довгострокові програми зайнятості населення, передбачає в міському бюджеті кошти для залучення до праці учнівської та студентської молоді, організує і фінансує громадські роботи з благоустрою міста.
3. Право на підприємницьку діяльність
Міська влада сприяє розвиткові підприємництва шляхом затвердження міською радою програм розвитку підприємництва та запровадження процедур регуляторної політики на міському рівні.
Органи міського самоврядування не можуть приймати рішення щодо запровадження будь-
яких заборон або обмежень підприємницької діяльності, якщо повноваження на
запровадження таких заборон або обмежень прямо не передбачені законодавством.
Втручання органів міського самоврядування в господарську діяльність підприємців не
допускається, крім випадків передбаченої законодавством реалізації повноважень щодо
здійснення планового, системного контролю за господарською діяльністю підприємців.
Проведення позапланового контролю можливе лише у випадку одержання органом міського
самоврядування поданої в установленому порядку заяви, скарги про порушення норм
законодавства суб`єктами господарювання.
4. Право на відпочинок
Міська влада створює належні умови для відпочинку мешканців та гостей міста, забезпечує благоустрій місць масового відпочинку (парків, скверів, пішохідних вулиць, дитячих майданчиків тощо), сприяє роботі і розширенню мережі культурно-освітніх закладів, може виступати ініціатором і організатором проведення загальноміських, всеукраїнських та
міжнародних свят, фестивалів, конкурсів, спортивних змагань та інших видовищ.
Міська влада сприяє розвиткові туризму як засобу залучення ківерчан до раціонального
використання вільного часу, проведення змістовного дозвілля, ознайомлення з історико-культурною спадщиною, природним середовищем свого реґіону, України, інших країн світу.
5. Право на соціальний захист
Ківерчани мають право на ґарантований Конституцією України соціальний захист у випадках,
передбачених законом. Міська влада розробляє і здійснює цільові програми додаткового соціального захисту окремих категорій мешканців міста (інвалідів та ветеранів війни і праці,
пенсіонерів, інвалідів з дитинства, самотніх громадян похилого віку, одиноких матерів,
багатодітних і малозабезпечених сімей, сімей військовослужбовців, громадян, що
постраждали від аварії на Чорнобильській атомній електростанції; осіб без постійного місця
проживання та інших), передбачає в міському бюджеті відповідне фінансування цих програм.
6. Право на безпечне для життя і здоров`я довкілля
Міська влада гарантує кожному право на:
а) одержання у встановленому порядку повної і вірогідної інформації про стан природних
об`єктів і навколишнього природного середовища в цілому, про якість харчових продуктів і
предметів побуту, а також право на поширення такої інформації;
б) участь в обговоренні проектів нормативних актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва
і реконструкції природних об`єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього
природного середовища, та внесення пропозицій до органів міського самоврядування,
підприємств, установ та організацій з цих питань;
в) об`єднання мешканців міста в громадські природоохоронні формування.
7. Право на чисте повітря
Ківерчани мають право дихати чистим повітрям. Міська влада забезпечує неухильне
дотримання вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання
тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров‘я населення» та Рішення Ківерціої міської
ради «Про впорядкування вживання тютюнових виробів на території міста Ківерці».
За забруднення атмосферного повітря громадянами та юридичними особами настає
відповідно до чинного законодавства адміністративна, цивільна та кримінальна
відповідальність.
8. Право на охорону дитинства і підтримку молоді
Міська влада відповідно до повноважень, визначених законом, забезпечує:
а) розвиток мережі навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, соціального захисту, а також позашкільних навчальних закладів, діяльність яких спрямована на організацію дозвілля,
відпочинку і оздоровлення дітей;
б) вирішення питань щодо встановлення опіки і піклування, створення інших передбачених
законодавством умов для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків
батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин залишилися без батьківського
піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів дітей;
в) організацію безкоштовного харчування учнів 1-3 класів, а також дітей-сиріт, дітей з неповних
та багатодітних сімей у загальноосвітніх навчальних закладах;
Міська влада залучає кошти міського бюджету, а також кошти з інших джерел для підтримки
обдарованих дітей та молоді пільгових категорій. Матеріальна і фінансова підтримка та
розвиток мережі дитячо-підліткових клубів за місцем проживання, гуртків, позашкільних
освітніх закладів, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, молодіжних клубів та різних форм
змістовного дозвілля дітей і молоді є провідним напрямом молодіжної політики міської влади.
Міська влада впроваджує механізм договорів соціального партнерства з молодіжними
громадськими організаціями міста, сприяє функціонуванню і розвиткові молодіжного
житлового кредитування.
9. Право на духовний розвиток особистості
Ківерчани мають право на створення належних умов для літературної, художньої, наукової і
технічної творчості, різних видів інтелектуальної діяльності.
Міська влада підтримує діяльність закладів культури всіх форм власності: музеїв, театрів,
кінотеатрів, будинків і палаців культури, бібліотек, художніх виставок тощо.
У місті створюються умови для розвитку мережі шкіл естетичного виховання дітей, дитячих
музичних і художніх шкіл.
Міська влада підтримує організацію і проведення в місті конкурсів, музичних фестивалів,
фестивалів народної творчості, творчих змагань-конкурсів, загальноміських народних свят
тощо.
10. Право на бібліотечне обслуговування
Ківерчани мають право на вільний доступ до інформації, знань, цінностей національної і світової
культури, науки та освіти, що зберігаються у фондах міських бібліотек.
Ківерчани мають право вільного вибору бібліотек відповідно до своїх потреб та форм
бібліотечного обслуговування (абонемент, читальні зали, бібліотечні пункти тощо). Основні
бібліотечні послуги в міських бібліотеках комунальної власності є безкоштовними.
11. Право на користування об`єктами історичної та культурної спадщини
Ківерчани мають право для задоволення своїх культурних, наукових та освітніх потреб
користуватися об`єктами історичної та культурної спадщини, розташованими на території
міста. Відновлення та збереження історичних пам`яток та інших об`єктів, що становлять
культурну цінність: архітектурних пам`яток, археологічних знахідок, колекцій, картинних
галерей, зібрань, музейних та архівних фондів міста - обов`язок міської громади та міської
влади.
Мешканці міста зобов`язані дбайливо ставитися до культурних цінностей свого народу, не
чинити шкоди об`єктам культурної та історичної спадщини. За порушення законодавства
України в галузі охорони пам`яток історії та культури настає адміністративна, цивільна і
кримінальна відповідальність.
12. Право на житло
Міська влада створює умови, за яких кожен мешканець міста матиме змогу побудувати житло,
придбати його у власність або користуватися ним на умовах договору найму чи оренди.
Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається міською владою
безоплатно або за доступну ціну у порядку, визначеному законом і з урахуванням наявного в
комунальній власності житла.
Стосунки між мешканцями житлових будинків і житловими організаціями, що обслуговують ці
будинки, регулюються Правилами надання мешканцям міста Ківерці послуг з утримання
житлових будинків і прибудинкових територій, що їх затверджує міська рада.
13. Право на забудову територій міста
Ківерчани мають право на забудову територій міста - здійснення нового будівництва,
реконструкції, реставрації, капітального ремонту, впорядкування об`єктів містобудування,
розширення та технічного переоснащення підприємств.
Громадяни та юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об`єктів містобудування
на земельних ділянках, що належать їм на праві власності чи користування, зобов`язані
отримати від органів міського самоврядування дозвіл на будівництво.
Порядок планування і забудови територій міста, окремих земельних ділянок, а також перелік усіх допустимих видів, умов і обмежень забудови встановлюється Місцевими правилами
забудови, що їх затверджує міська рада.
14. Право на об`єднання співвласників багатоквартирних будинків
Ківерчани - власники житлових і нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках мають
право для спільного володіння, користування та розпоряджання неподільним майном, що
перебуває в загальному користуванні, створювати у встановленому законом порядку
об`єднання співвласників багатоквартирних будинків.
Створивши об`єднання співвласників багатоквартирних будинків, Ківерчани стають власниками
майна та приміщень загального користування в будинку і отримують можливість:
а) створити власну управлінську структуру для розв`язання проблем утримання будинку;
б) обирати підприємства і організації, що утримують будинок, надають комунальні послуги;
в) контролювати якість утримання будинку і надання комунальних послуг, використання
квартирної плати, інших видатків на утримання будинку, дотацій і субсидій;
г) здавати в оренду приміщення загального користування з метою отримання прибутку для
компенсації витрат з утримання будинку;
ґ) отримати дійовий механізм розв`язання проблем спільного проживання в будинку, реальні
важелі впливу на боржників та порушників правил користування приміщеннями житлового
будинку та прибудинковою територією, загальних домовленостей мешканців.
Міська влада через надання матеріальної, методичної, консультативної та іншої допомоги
підтримує створення і діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків,
убачаючи в них одну з форм розв`язання проблем утримання житлового фонду міста.
15. Право на якісні житлово-комунальні послуги
Ківерчани мають право на достатній обсяг і належну якість житлово-комунальних послуг,
незалежно від того, хто їх надає. Кожен ківерчанин має право платити тільки за реально спожиті
житлово-комунальні послуги. Міська влада сприяє і заохочує запровадження приладів обліку
комунальних послуг, виходячи насамперед з інтересів ківерчан.
Мешканці міста зобов`язані вчасно здійснювати оплату спожитих житлово-комунальних
послуг за встановленими тарифами. Якщо несплата за спожиті житлово-комунальні послуги
ставить під загрозу надання таких послуг міській громаді в цілому, то відповідні підприємства і
організації житлово-комунального господарства можуть припиняти надання послуг боржникам,
а виконавчі органи міської ради оприлюднювати списки боржників за місцем проживання і
місцем роботи, через засоби масової інформації та в будь-який інший спосіб.
Міська рада або її виконавчий комітет на основі типових договорів та правил надання послуг з
тепло-, газо-, електропостачання, водопостачання і водовідведення, експлуатації та
обслуговування ліфтів затверджує відповідні міські договори та правила.
Міська влада організовує відповідно до закону надання своїм мешканцям житлових субсидій,
здійснює заходи щодо реструктуризації боргів населення за житлово-комунальні послуги.
16. Право на чистоту в місті
Ківерчани мають право жити в чистому місті. Чистота в місті досягається завдяки:
а) дотриманню мешканцями міста, підприємствами, установами та організаціями чистоти на
територіях, прилеглих до їхніх житлових будинків, нежитлових будівель та споруд;
б) ефективній роботі спеціалізованих підприємств, що забезпечують збирання, вивезення,
складування та утилізацію сміття, побутових, будівельних, промислових та інших відходів.
Мешканці міста і юридичні особи укладають договори на вивезення сміття та побутових
відходів зі спеціалізованими підприємствами міста та здійснюють своєчасну сплату за
вивезення сміття відповідно до встановлених тарифів.
Складування сміття, побутових, будівельних, промислових та інших відходів, вивезення їх у
не визначені для цього місця (стихійні сміттєзвалища), а також спалювання їх на території
міста забороняється.
Ківерчани, які проводять своє дозвілля на природі (у парках, скверах, лісі, на березі водойм,
пляжах тощо), зобов`язані прибрати після себе порожню тару, рештки їжі, інше сміття.
17. Право на належний санітарний стан міста
З метою утримання території міста Ківерці у відповідному санітарно-екологічному стані
Розпорядженням міського голови (або його заступників) можуть встановлюватись
загальноміські санітарно-екологічні дні, підчас проведення яких керівникам підприємств
промисловості, транспорту, зв‘язку, торгівлі усіх форм власності, будівельних організацій,
комунальних служб, навчальних, дошкільних закладів та медичних установ міста належить
забезпечити проведення відповідних заходів в межах власних та закріплених територій.
18. Право на належний благоустрій міста
Ківерчани мають право жити в місті, благоустрій якого відповідає сучасним європейським
зразкам та стандартам і визначається Правилами благоустрою території міста, що їх
затверджує міська рада.
Розміщення і утримання кіосків, павільйонів, наметів, літніх кав`ярень, майданчиків торгівлі і
громадського харчування, об`єктів зовнішньої реклами на вулицях, у подвір`ях, у парках і
скверах, на зупинках громадського транспорту та в інших місцях має здійснюватись виключно відповідно до Правил розміщення і утримання малих архітектурних форм, що їх затверджує міська рада у відповідності до Типових правил розміщення малих архітектурних форм для здійснення
підприємницької діяльності, затверджених Державним комітетом будівництва, архітектури та
житлової політики України.
19. Право на зелені насадження
Озеленення міста, підтримання в належному стані зелених насаджень, парків і скверів,
лісових зон і лісових смуг на території міста - обов`язок міської влади і міської громади в
цілому.
Міська влада забезпечує і контролює збереження і належне утримання парків-пам`яток
садово-паркового мистецтва та пам`яток природи, які є на території міста Ківерці.
За знищення або ушкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів,
квітників та інших об`єктів озеленення в місті, невжиття заходів для їх охорони, а також
самочинне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об`єктами
озеленення, настає відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні
правопорушення.
20. Право на утримання домашніх тварин
Ківерчани мають право утримувати домашніх тварин за умов виконання відповідних санітарних
норм, Правил утримання у місті Ківерці тварин громадянами, підприємствами, установами та
організаціями, затверджених міською радою.
Міська громада вимагає гуманного ставлення до тварин, осуджує власників тварин, що
порушують правила їх утримання та виганяють тварин з дому. При порушенні правил утримання домашніх тварин, власник таких тварин несе відповідальність згідно чинного законодавства, в тому числі за шкоду, заподіяну такою твариною. Будь - яка собака чи кішка, яка знаходиться на території міста без опізнавальних знаків (ошийник з адресою), вважається бездомною і може бути відловлена і поміщена в притулок, або знищена за вказівкою служб ветеринарного
нагляду при наявності захворювання, яке несе загрозу довкіллю.
Органи міського самоврядування через відповідні спеціалізовані підприємства зобов`язані
забезпечити систематичне виловлювання бродячих собак і котів, своєчасно прибирати трупи загиблих тварин,
проводити знищення собак і котів в осередках сказу за вказівкою служб ветеринарного
нагляду.
За порушення правил утримання тварин на території міста настає відповідальність згідно з
Кодексом України про адміністративні правопорушення.
21. Право на тишу
Ківерчани мають право на тишу. Це право передбачає виконання громадянами та юридичними
особами вимог, визначених Правилами дотримання тиші на території міста Ківерці, що їх
затверджує міська рада.
За порушення правил дотримання тиші на території міста настає відповідальність згідно з
Кодексом України про адміністративні правопорушення.
22. Право на громадський транспорт
Ківерчани мають право користуватися громадським транспортом: автобусами, маршрутними
таксі, таксі та міським електротранспортом (тролейбусами).
Права і обов`язки перевізників та громадян, що користуються громадським транспортом,
визначаються нормативними актами, що їх затверджує міська рада:
а) Правилами користування міським пасажирським транспортом;
б) Правилами користування таксі.
Міська влада створює умови для розвитку громадського транспорту, підтримує діяльність
комунальних та інших транспортних підприємств, що надають транспортні послуги населенню,
сприяє оновленню та поповненню транспортного парку новими сучасними транспортними
засобами, організує і проводить конкурсний відбір перевізників пасажирів.
За порушення правил користування громадським транспортом та надання транспортних послуг винні особи притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
23. Право на належний стан міських доріг
Стан об`єктів дорожнього господарства міста має забезпечувати можливість безпечного руху
транспортних засобів зі швидкістю, дозволеною правилами дорожнього руху та дорожніми
знаками, безпеку переміщень пішоходів, збереження цілості транспортних засобів.
Права і обов`язки громадян та юридичних осіб щодо утримання об`єктів дорожнього
господарства визначаються Правилами утримання мережі міських доріг в місті Ківерці, що їх
затверджує міська рада. За ушкодження об`єктів дорожнього господарства настає визначена чинним законодавством відповідальність.
24. Право на належний рівень торговельного і побутового обслуговування, громадського
харчування
Міська влада підтримує розвиток продовольчих, непродовольчих, змішаних та інших ринків,
торгово-сервісних центрів з належним рівнем благоустрою, зручностей для покупців,
безпечними умовами праці для продавців. Ринки на території міста не повинні створювати
незручностей для мешканців прилеглих до них житлових будинків, громадського та іншого
транспорту, пішоходів.
З метою належного обслуговування мешканців та гостей міста в підприємствах торгівлі,
громадського харчування, побутового обслуговування у місті запроваджуються і діють:
а) Правила торгівлі на ринках міста Ківерці, затверджені міською радою;
б) Правила побутового обслуговування населення міста Ківерці;
в) Правила роздрібної торгівлі продовольчими товарами у місті Ківерці;
г) Правила роботи закладів (підприємств) громадського харчування на території міста Ківерці;
ґ) інші нормативно-правові акти з питань торгівлі й побуту.
У разі порушення суб`єктом підприємництва вимог законодавчих актів з питань торгівлі,
громадського харчування та побуту настає відповідальність згідно з чинним законодавством.
25. Право на захист прав споживача
З метою захисту своїх законних прав та інтересів Ківерчани мають право об`єднуватися на
добровільних засадах у громадські організації споживачів (об`єднання споживачів). Міська
влада підтримує діяльність таких організацій.
Міська рада може створювати виконавчі органи з питань захисту прав споживачів з
повноваженнями, визначеними законом.
У разі порушення визначених законом прав споживачів суб`єкти господарської діяльності
сфери торгівлі, громадського харчування, побутових та інших послуг несуть відповідальність
відповідно до чинного законодавства.
26. Право на громадський порядок
Громадяни України, що проживають на території міста, відповідно до Конституції України
мають право створювати в установленому законом порядку громадські об`єднання для участі
в охороні громадського порядку, сприяння органам міського самоврядування та
правоохоронним органам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і
злочинів, захисті життя та здоров`я громадян, інтересів міської громади і держави від
протиправних зазіхань, а також у порятунку людей і майна під час стихійного лиха та інших
надзвичайних обставин. Громадські формування з охорони громадського порядку
створюються на добровільних засадах за місцем роботи, навчання або проживання громадян.
Органи міського самоврядування разом з правоохоронними органами надають всіляку
допомогу і підтримку у створенні, правовому, організаційному і матеріальному забезпеченні
громадських формувань з охорони громадського порядку, координують їхню діяльність.
27. Право на інформацію
Всі мешканці міста мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного
одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації
своїх прав, свобод і законних інтересів.
Право на інформацію забезпечується:
а) обов’язком органів міського самоврядування інформувати про свою діяльність та ухвалені
рішення;
б) створенням в органах міського самоврядування спеціальних інформаційних служб або
систем, що забезпечували б у встановленому порядку доступ до всіх видів інформації;
в) вільним доступом ківерчан до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів
(обмеження цього доступу зумовлюються тільки специфікою цінностей та особливими
умовами їх схоронності, що визначаються законодавством);
г) створенням механізму здійснення права на інформацію через процедуру письмових запитів
та порядку надання відповідей на них органами, які зберігають відповідну інформацію;
ґ) здійсненням органами міського самоврядування контролю за додержанням законодавства
про інформацію:
д) встановленням відповідальності за порушення законодавства про інформацію.
28. Право на отримання інформації через засоби масової інформації
Ківерчани мають право на оперативне одержання через друковані (пресу) і електронні
(телебачення, радіо, мережу Інтернету) засоби масової інформації публічно поширюваної
інформації про діяльність державних органів і організацій, органів і посадових осіб міського самоврядування, об`єднань громадян, а також інших відомостей, необхідних для реалізації
ними своїх прав, свобод і законних інтересів.
Міська влада створює належні умови для діяльності засобів масової інформації усіх форм власності на території міста, забезпечує відкритість і доступність інформації для її поширення через місцеву пресу, радіо і телебачення, мережу Інтернету; організує і проводить брифінги, прес-конференції, виступи в прямому телевізійному і радіоефірі, поширює прес-релізи, запрошує журналістів на загальноміські заходи, надає їм можливість бути присутніми на засіданнях міської ради та її виконавчого комітету, інших заходах, що їх проводить міська рада.
29. Право на доброчинну допомогу місту
Ківерчани, а також юридичні особи мають право надавати на засадах безоплатності,
безповоротності і доброчинності матеріальну, фінансову та іншу допомогу міській громаді для
здійснення програм соціально-економічного, культурного і духовного розвитку міста,
поліпшення його благоустрою, підтримання в належному стані пам`яток історії, культури і архітектури, природних пам`яток; підтримки соціально незахищених категорій громадян та з іншою, визначеною благодійниками, метою.
Надання матеріальної і фінансової допомоги міській громаді може здійснюватися через
цільові фонди міського бюджету.
Міська влада сприяє розвиткові доброчинності, створює умови для роботи благодійних
організацій, діяльність яких спрямована на підтримку міської громади.
30. Право на оскарження рішень органів і посадових осіб міського самоврядування
Кожен ківерчанин має право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів і
посадових осіб міського самоврядування.
Кожен ківерчанин має право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної
незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю міської влади, її посадових осіб при
здійсненні ними своїх повноважень.
Шкода, заподіяна громадянам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності
органів міського самоврядування та їх посадових осіб, відшкодовується за рахунок коштів
міського бюджету в порядку, встановленому законодавством.
31. Перелік прав ківерчан, передбачений даною статтею не є вичерпним.
Стаття 17. Обов‘язки ківерчан
1. Ківерчани зобов‘язані:
- своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки, збори та інші обов‘язкові платежі,
оплачувати комунальні послуги, роботи і товари, надані комунальними підприємствами в
порядку забезпечення життєдіяльності мешканців міста через систему комунальних
комунікацій;
- виконувати рішення міської ради;
- дбати про соціальне, культурне, екологічне благополуччя міста, про збереження комунальної
власності;
- контролювати в установленому законодавством порядку органів та посадових осіб місцевого
самоврядування.
2. Перелік обов‘язків ківерчан, передбачений даною статтею не є вичерпним.
Розділ III. Міська громада і міське самоврядування
Стаття 18. Міська громада
1. Міська громада (територіальна громада міста) складається із ківерчан - жителів, що постійно
проживають у межах міста Ківерці. Міська громада є виразником колективних інтересів ківерчан,
первинним суб`єктом міського самоврядування та основним носієм його функцій і
повноважень.
2. Правовий статус міської громади визначається Конституцією та законами України, цим
Статутом.
3. Основною метою міської громади є створення для загального блага умов, що забезпечують
гідне життя і вільний розвиток кожного ківерчанина, здійснення визначених Конституцією України та цим Статутом його прав і свобод.
4. Для досягнення основної мети міська громада здійснює своє конституційне право на міське
самоврядування.
5. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини та громадянина на території міста
Ківерці - обов`язок міської громади.
Стаття 19. Повноваження міської громади
1. Міська громада правоздатна безпосередньо або через органи і посадових осіб міського
самоврядування розглядати і вирішувати будь-яке питання, віднесене Конституцією і законами
України до відання міського самоврядування.
2. До повноважень міської громади, що здійснюються через вибори, референдуми та інші
форми безпосередньої демократії, належать:
а) формування міської ради, обрання міського голови й ухвалення рішень про дострокове
припинення їхніх повноважень;
б) заслуховування звітів депутатів і міського голови;
в) здійснення контролю за діяльністю органів і посадових осіб міського самоврядування у
встановлених законами України і цим Статутом формах;
г) об`єднання з іншими територіальними громадами і вихід з таких об`єднань.
3. Не можуть безпосередньо вирішуватися міською громадою питання виконання делегованих
міському самоврядуванню повноважень органів державної виконавчої влади.
Стаття 20. Міське самоврядування
1. Міське самоврядування - це ґарантоване державою право та реальна здатність міської
громади вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
2. Міська громада здійснює міське самоврядування в межах міста Ківерці як самостійно -
через форми прямого народного волевиявлення (вибори, референдуми, інші форми
безпосередньої демократії), так і через органи та посадових осіб міського самоврядування.
3. Обмеження прав міської громади на міське самоврядування, згідно з Конституцією та
законами України, може бути застосоване тільки в умовах воєнного чи надзвичайного стану.
Стаття 21. Права ківерчан на участь у міському самоврядуванні
1. Кожному ківерчанину, що має право голосу на виборах, забезпечується вся повнота прав на
участь у міському самоврядуванні.
2. Здійснення права на участь у міському самоврядуванні не повинно порушувати права та
свободи інших осіб, права органів міського самоврядування і міської громади в цілому.
Стаття 22. Форми безпосередньої участі ківерчан у міському самоврядуванні
1. Право ківерчан безпосередньо брати участь у здійсненні міського самоврядування може бути
реалізоване участю у:
а) виборах міського голови, депутатів міської ради (місцевих виборах);
б) міському референдумі;
в) консультативному опитуванні ківерчан;
г) загальних зборах громадян за місцем проживання;
ґ) громадських слуханнях;
д) місцевих ініціативах;
е) колективних зверненнях мешканців міста;
є) обговоренні питань міського життя;
ж) масових мирних акціях (мітингах, походах, пікетуваннях, демонстраціях);
з) інших, не заборонених законом, формах здійснення міського самоврядування.
2. Вищими формами здійснення міською громадою міського самоврядування є міський
референдум і місцеві вибори.
Стаття 23. Місцеві вибори
1. Місцеві вибори - це форма прямого волевиявлення ківерчан щодо обрання міського голови,
депутатів міської ради, депутатів Ківерцівської районної ради від міста Ківерці голосуванням
громадян, які мають право голосу. Місцеві вибори є вільними і відбуваються на основі
загального, рівного і прямого виборчого права таємним голосуванням.
2. Депутати міської ради обираються згідно чинного на даний момент закону України про вибори до місцевих рад і на території, межі якої збігаються з межами міста Ківерці
згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм. Міський голова обирається за
мажоритарною виборчою системою відносної більшості в єдиному одномандатному окрузі,
межі якого збігаються з межами міста Ківерці.
3. Ківерчани мають право у встановленому законом порядку висувати кандидатів у депутати
міської ради і кандидатів на посаду міського голови, що реалізується ними як безпосередньо самовисуванням, а також через міські осередки політичних партій, що легалізовані відповідно до чинного законодавства.
4. З дня реєстрації кандидатів відповідними виборчими комісіями Ківерчани мають право вільно і
всебічно обговорювати їхні передвиборчі програми, політичні, ділові й особисті якості,
безперешкодно вести агітацію за або проти того чи іншого кандидата у встановленому
законом порядку.
5. Порядок призначення, організації і проведення виборів та встановлення результатів
голосування визначається законом.
Стаття 24. Міський референдум
1. Міський референдум - це прийняття рішень з питань, віднесених Конституцією і законами
України до відання місцевого самоврядування, прямим волевиявленням членів міської
громади, що мають право голосу на місцевих виборах.
На міський референдум не можуть бути винесені питання, віднесені законом до відання
органів державної влади, а також питання затвердження міського бюджету та встановлення
місцевих податків і зборів.
2. Питання, що виносяться на міський референдум, не повинні призводити до порушення
рівноправності, громадської злагоди в суспільстві, обмежувати або скасовувати права і
свободи людини і громадянина, конституційні гарантії їх реалізації.
3. Рішення про призначення міського референдуму приймається міською радою як за власної
ініціативи, так і за ініціативи громадян відповідно до закону.
4. Рішення, прийняті міським референдумом, є обов`язковими для виконання на території
міста і не потребують додаткового затвердження органами міського самоврядування,
державної влади чи їх посадовими особами.
Якщо для реалізації рішення міського референдуму потрібне прийняття іншого правового
акта, орган міського самоврядування, до компетенції якого належить дане питання,
зобов`язаний прийняти такий акт невідкладно, але не пізніше, ніж у місячний термін після
набрання чинності рішенням міського референдуму.
5. Порядок призначення та проведення міського референдуму, а також перелік питань, що
вирішуються виключно референдумом, визначаються законом.
Стаття 25. Консультативне опитування ківерчан
1. З метою виявлення волі ківерчан під час вирішення важливих питань міського життя можуть
проводитися консультативні опитування мешканців міста (міський консультативний
референдум).
2. На консультативне опитування можуть бути винесені питання, які не віднесені чинним
законодавством до відання місцевого самоврядування, але мають важливе значення для
міської громади, соціально-економічного та культурного розвитку міста.
3. Рішення про проведення консультативного опитування приймається міською радою.
Одночасно приймається рішення про створення комісії з вивчення й узагальнення результатів
опитування.
4. Результати консультативного опитування оприлюднюються в міських засобах масової
інформації, ураховуються органами міського самоврядування при прийнятті рішень, але не
мають обов`язкового характеру.
5. Якщо проект рішення міської ради не відповідає результатам консультативного опитування,
то таке рішення може бути прийняте не менш як двома третинами від загального складу
депутатів міської ради.
Стаття 26. Загальні збори громадян за місцем проживання
1. Загальні збори громадян як форма їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого
значення скликаються за місцем проживання громадян (збори мешканців під`їзду, будинку,
кварталу, вулиці, мікрорайону, міста в цілому) для обговорення або вирішення питань міського
життя. У випадках, коли організаційно й технічно неможливо провести загальні збори
громадян, можуть скликатися збори (конференція) представників громадян від відповідних
територіальних утворень.
2. Норми представництва на конференціях встановлюються в таких межах:
- будинок – 1 (один) представник від квартири;
- квартал, вулиця – 1 (один) представник від кожних 5 (п‘яти) приватних будинків та 2 (два)
представники від кожного під‘їзду багатоповерхового будинку;- житловий комплекс, мікрорайони – 1 (один) представник від кожних 10 (десяти) приватних
будинків та 1 (один) представник від кожного багатоповерхового будинку.
Дозволяється участь в конференціях громадян за власним бажанням, якщо вони проживають
на відповідній території.
3. У роботі загальних зборів громадян за місцем проживання (далі - загальних зборів) можуть
брати участь Ківерчани, що досягли на час зборів 18 років і проживають на відповідній території.
У роботі загальних зборів з правом дорадчого голосу можуть брати участь народні депутати
України, міський голова, депутати міської ради, посадові особи органів міського
самоврядування, представники органів державної виконавчої влади, об`єднань громадян та
підприємств, а також особи, яким виповнилося 16 років.
4. Загальні збори мають право:
а) обговорювати будь-які питання, віднесені Конституцією і законами України до відання
місцевого самоврядування, а також такі, що стосуються інтересів мешканців відповідної
території;
б) уносити пропозиції до органів міського самоврядування щодо вирішення питань міського
значення;
в) обговорювати проекти рішень міської ради і її органів;
г) заслуховувати звіти депутатів і міського голови, керівників виконавчих органів міської ради,
комунальних підприємств;
ґ) ініціювати розгляд питання про притягнення посадових осіб міського самоврядування до
відповідальності;
д) створювати органи самоорганізації населення, обирати керівників цих органів, визначати
умови оплати керівників та інших працівників органів самоорганізації населення,
затверджувати граничні суми на їх утримання;
е) затверджувати статути органів самоорганізації населення, уносити до них зміни та
доповнення;
є) приймати рішення про передачу або продаж майна органу самоорганізації населення іншим
юридичним або фізичним особам;
ж) висувати кандидатів у депутати і на посаду міського голови;
з) приймати рішення про самооподаткування;
и) розглядати питання про надання допомоги інвалідам, ветеранам війни і праці, самотнім
громадянам похилого віку, багатодітним сім`ям та іншим категоріям малозабезпечених
громадян;
і) вимагати від органів міського самоврядування надання інформації про стан навколишнього
середовища, а також заслуховувати інформацію про заходи, що вживаються для його
поліпшення;
ї) обговорювати дії або бездіяльність посадових осіб, органів міського самоврядування,
унаслідок яких чиниться шкода інтересам міської громади, подавати міській раді пропозиції
про вжиття щодо таких осіб тих або інших заходів.
5. Загальні збори є правоздатними, якщо в їх роботі бере участь більше половини ківерчан, що
мешкають на відповідній території і мають право брати участь у зборах, а у разі проведення
зборів (конференції) представників - не менше двох третин представників відповідних
територіальних утворень.
6. З питань, що розглядаються, загальні збори приймають рішення. Рішення загальних зборів
є обов`язковими для виконання органами самоорганізації населення. Рішення загальних
зборів з питань, що мають важливе значення для міської громади, але віднесені до
повноважень міської влади, мають рекомендаційний характер.
Стаття 27. Громадські слухання
1. Громадські слухання - це офіційне засідання органу міського самоврядування
(представленого дорадчим комітетом), на якому міський голова, депутати міської ради,
посадові особи органів міського самоврядування зустрічаються із ківерчанами, знайомляться з
їхніми думками, враженнями, зауваженнями, пропозиціями з приводу важливих проблем
міського життя чи заходів, що їх міська влада збирається здійснити.
2. Громадські слухання проводяться не рідше одного разу на рік.
3. Громадські слухання можуть проводитися з ініціативи міського голови, міської ради або
виконавчого її комітету, міської громади. Громадські слухання з ініціативи міської громади
можуть проводитися за умови колективного звернення з відповідною вимогою, яке підписали
не менш як 200 ківерчан.
4. Підготовку та проведення громадських слухань забезпечує секретар та апарат ради. Графік проведення зустрічей з депутатами міської ради складається апаратом ради за погодженням з
депутатами.
5. Дата проведення громадських слухань доводиться до відома громадян не пізніше ніж за 7
днів до їх проведення через міські засоби масової інформації.
6. Пропозиції, внесені за результатами громадських слухань, підлягають обов`язковому
розгляду органами і посадовими особами міського самоврядування.
Стаття 28. Місцеві ініціативи
1. Ківерчани мають право ініціювати розгляд міською радою (у порядку місцевої ініціативи) будь-
якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання місцевого
самоврядування.
2. Місцева ініціатива - це викладена в письмовій формі пропозиція про необхідність розгляду
міською радою питання і ухвалення рішення або внесення в міську раду проекту нормативно-
правового акта з питань, віднесених до її повноважень.
3. Для ініціювання розгляду у міській раді питань члени територіальної громади створюють
ініціативну групу у складі не менше 5 (п‘яти) жителів міста, про що складають заяву, підписану
всіма членами ініціативної групи. Заява реєструється в міській раді.
В заяві необхідно вказати:
- прізвище, ім‘я та по-батькові всіх членів ініціативної групи, їх домашні адреси;
- мета створення ініціативної групи;
- місце і час проведення зборів громадян за місцем проживання для ініціювання розгляду
питань у міській раді;
- інші відомості.
4. Після реєстрації заяви ініціативна група проводить збори громадян за місцем проживання з
питань місцевої ініціативи. На зборах визначаються конкретні питання для внесення на
розгляд ради.
На зборах обов‘язкова присутність не менше 30 громадян, членів територіальної громади
міста, які досягли 18 років.
5. Збори громадян за місцем проживання з питань місцевої ініціативи приймають відповідне
рішення більшістю голосів. За результатами зборів складається протокол, який подається в
міську раду. До протоколу додається список громадян, які були присутні на зборах із
зазначенням їх місця проживання.
6. Протокол зборів громадян у строк не пізніше ніж через 7 днів після подання розглядається
міським головою, його заступниками або секретарем ради. Відповідній депутатській комісії
міської ради доручається підготувати питання місцевої ініціативи на розгляд сесії міської ради.
7. Міська рада на своїй сесії на відкритому засіданні розглядіє питання місцевої ініціативи за
участю членів ініціативної групи та приймає відповідне рішення. Рішення, прийняті міською
радою з питань місцевої ініціативи, публікуються в газеті міської ради у строк не пізніше 10
днів після його прийняття.
Стаття 29. Колективні та індивідуальні звернення ківерчан до органів і посадових осіб міського самоврядування
1. Ківерчани мають право надсилати індивідуальні та колективні звернення або особисто
звертатися до міської ради, депутатів міської ради, міського голови, його заступників,
посадових осіб міської ради та її виконавчих органів відповідно до їхніх функціональних
обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються діяльності міської ради
та її виконавчих органів, із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-
економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та із скаргою про їх порушення.
2. Колективними визнаються звернення до органів і посадових осіб міського самоврядування
за умови наявності не менш як п`яти підписів мешканців міста. Колективні звернення з
кількістю підписів більше п`ятнадцяти розглядаються органами і посадовими особами міського
самоврядування, до яких вони надійшли, у першочерговому порядку.
3. Колективні звернення мешканців міста можуть мати на меті:
а) внесення до міської ради, міського голови, виконавчого органу міської ради конкретних
пропозицій з питань соціально-економічного та культурного розвитку міста чи окремих його
територій;
б) аналіз роботи міської влади з різних питань життя міста;
в) вимогу звітувати про виконання окремих завдань, пов`язаних із соціально-економічним та
культурним розвитком міста, станом довкілля, громадської безпеки, охорони громадського
порядку, з інших питань, віднесених чинним законодавством до відання міського самоврядування;
г) порушення питання про недовіру посадовій особі органу міського самоврядування;
ґ) інші вимоги, виконання яких не виходить за межі визначених чинним законодавством
повноважень органів і посадових осіб міського самоврядування.
4. Колективні та індивідуальні звернення ківерчан розглядаються та на них дається
обґрунтована відповідь у встановлені законом строки.
Стаття 30. Право на особисту участь в обговоренні питань міського життя
1. Кожен Ківерчанин має право вільно обговорювати важливі питання життя міста.
2. З метою залучення ківерчан до обговорення питань міського життя й урахування громадської
думки органи міського самоврядування оприлюднюють у міських засобах масової інформації
проекти програм соціально-економічного розвитку міста і приватизації об`єктів комунальної
власності, міського бюджету, регуляторних актів, нормативно-правових актів, що торкаються
інтересів усіх або більшості ківерчан.
Стаття 31. Участь у масових мирних акціях
1. Ківерчани мають право відповідно до Конституції України збиратися мирно, без зброї і
проводити збори, мітинги, походи, демонстрації, пікетування.
Метою таких акцій може бути привернення уваги органів і посадових осіб міського
самоврядування до актуальних проблем загальноміського значення, що вимагають негайного
розв`язання; до проблем соціального забезпечення мешканців міста, охорони довкілля,
підтримання громадської безпеки тощо.
2. Про мету, час і місце проведення масових акцій їх організатори завчасно сповіщають міську
владу у спосіб, визначений Положенням про порядок організації та проведення у місті
недержавних масових заходів, що затверджується Ківерціою міською радою.
3. Якщо мета масових акцій суперечить положенням Конституції України та інтересам
національної безпеки, їх проведення може спричинитися до порушення громадського порядку і
спокою, стати поштовхом до заворушень і злочинів, завдати шкоди здоров`ю населення,
порушити права і свободи інших людей, відповідні органи та посадові особи міського
самоврядування зобов`язані звернутися до суду, який може заборонити проведення таких
масових акцій.
Стаття 32. Інші форми участі ківерчан у міському самоврядуванні
1. Перелік форм участі мешканців міста у здійсненні міського самоврядування, визначений
цим Статутом, не є вичерпним.
2. Міська влада сприяє становленню нових форм участі ківерчан у здійсненні міського
самоврядування.
3. Мешканці міста можуть бути членами комісій, що утворюються на громадських засадах при
органах і посадових особах міського самоврядування. Перелік цих комісій і Положення про
кожну з них затверджуються міською радою.
Увесь текст
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
8/12/14
А де пункт про те, як зареєструвати Територіальну громаду як ЮРИДИЧНУ ОСОБУ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ВЛАСНОСТІ та детальні вказівки як це зробити?!
ДЕРЖАВА УКРАЇНА — юридична особа публічного права власності утворена за засновницьким документом - Конституцією України, Українським народом, громадянами всіх національностей на Основі їх власності на національне багатство України, обліковане у Фонді державного майна України, як сума основних фондів балансів територіальних громад сел, селищ, міст, районів в містах із статусом юридичних осіб публічного права власності громадян України всіх національностей (ст. 13 та 14 та ст.142 Конституції України та ст.2 та ст.316-318 ЦК України).
Інструкція як створити територіальну громаду
Перед тим, як почати процес створення територіальної громади, обов’язково вивчить наступні документи:
1. Конституція України (статті 1-13, 140-143)
2. Європейська хартія місцевого самоврядування (ратифікована Верховною Радою України)
3. Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні
Після того, як ви усвідомили, що досі не оформили на себе право власності на національне багатство, здійсніть наступні кроки по оформленню свого права власності на національне багатство:
Крок №1. Встановлюємо відсутність або наявність конституційного власника
Крок №2. Проводимо роз’яснювальну роботу
Крок №3. Готуємо проект статуту територіальної громади
Крок №4. Проводимо загальні збори територіальної громади
Крок №5. Повідомляємо органи влади про створення територіальної громади
Крок №6. Захищаємо територіальну громаду
Крок №1. Встановлюємо відсутність або наявність конституційного власника
Робимо запити про відсутність або наявність конституційного власника: місцевого бюджету, архівних документів, документів на право власності на землю територіальної громади адміністративно територіальної одиниці. Форми запитів від Міністерства юстиції.
Зокрема, потрібно зібрати за допомогою письмових запитів, відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», дані:
- Чи була створена коли-небудь, будь-ким територіальна громада у вашій адміністративній одиниці,
- Хто, як і коли створював вашу місцеву раду, на якій підставі і чиїм представницьким органом ваша рада, власне, є, чи має право користування хоча б землею, на якій розташовується (за законом).
Ці дані потрібні і для розуміння, і для використання їх в положеннях статуту конкретної територіальної громади.
Крок №2. Проводимо роз’яснювальну роботу
Проводимо роз’яснювальну роботу з членами територіальної громади. Збираємо ініціативну групу. Формуємо корпус громадських представників. Збираємо підписи громадян.
Щоб жителів об’єднати для самозахисту і саморозвитку, треба їх проінформувати про їхні права і, найголовніше, зібрати на загальний збір для волевиявлення.
Саме на складності практичної реалізації цього моменту і тримається впевненість нинішньої влади у власній непідконтрольність і безкарності.
Тому необхідно роз’яснити людям, що за законодавством територіальна громада – єдине легітимне утворення, що дозволяє накласти вето на неправомірне рішення влади (рішення громадських організацій носять скоріше характер психологічного тиску, рекомендації; суди куплені) і, навпаки, просувати свої проекти в інтересах громади.
Було не ясно, як можна в одному місці і в один час зібрати велике село, не кажучи вже про районі або місті. Але знову-таки вихід є. Спираючись на положення «про загальні збори» – будь-яка людина може делегувати свій голос громадськости представнику. У підписному листі вказано, що підписанти люди довіряють громадському представнику свої голоси (із зазначенням адрес, паспортних даних та власне підписів) на утворення територіальної громади як юридичної особи публічного права, прийняття статуту територіальної громади, обрання керівних органів територіальної громади. У коло доручених питань варто також включити актуальні проблеми місцевого значення, такі як заборона екологічно небезпечних об’єктів на території громади.
Крок №3. Готуємо проект статуту територіальної громади
У колі громадських представників, яким місцеві жителі довірили свої підписи, обговорюємо і готуємо проект статуту територіальної громади. Вимоги до статуту. Приклади.
Крок №4. Проводимо загальні збори територіальної громади
Проводимо загальні збори за участю 50% + 1 місцевих жителів з правом голосу, які мають прийняти рішення про створення територіальної громади-власника, як юридичної особи публічного права власності. На загальних зборах:
- Обирають голову та секретаря зборів, лічильну комісію (для підрахунку кількості учасників, голосів Громадський представників, результатів голосування).
- Голова оголошує список Громадський представників і кількості представлених ними голосів, а також список Громадських представників з інших територіальних одиниць України, які будуть присутні і засвідчать факт конституційного створення територіальної громади.
- Повинен бути оголошений порядок денний, по кожному пункту якого проводиться голосування з підрахунком голосів.
- Приймається рішення по створенню територіальної громади (голосування – більшістю голосів).
- Зачитується проект статуту територіальної громади, проводиться обговорення та голосування.
- Відповідно до прийнятого статуту, вибирається уповноважений територіальної громади, який сам нічого не вирішує без комітету Громадський представників і веде документацію громади, або її голова і секретар – це в залежності від уподобань конкретної громади та її статуту.
- Вибирається комітет Громадський представників, в який увійдуть ті, кому люди вже довірили свої голоси по підписних листів, а також бажаючі з присутніх людей – за це всі голосують.
Після створення територіальної громади загальні збори також можуть одразу прийняти рішення про заборону екологічно небезпечних об’єктів на її території та інші актуальні питання місцевого значення.
Крок №5. Повідомляємо органи влади про створення територіальної громади
Після проведення загальних зборів і складення протоколу та його підписання, розсилаємо копії протоколу про створення територіальної громади відповідним органам і особам. Також, якщо загальні збори прийняли рішення про заборони, долучити їх до копії протоколу.
Крок №6. Захищаємо територіальну громаду
У разі перешкоджання конституційному процесу утворення конституційних суб’єктів територіальних громад зі статусом власника звертаємось до правоохоронних органів із заявами про злочин.
Sascha
8/12/14
В Конституції України 1996 року:
- Національне багатство України обліковується за кожним громадянином в територіальних громадах на відкритих, загальнодоступних ПУБЛІЧНИХ балансах (ст.13,14, 142 та 143 Конституції України), що дає можливість його зберегти і примножити та отримати НАЦІОНАЛЬНУ БЕЗПЕКУ держави;
- територіальні громади є ЄДИНИМ конституційним власником своїх місцевих бюджетів і тільки вони самі через статути своїх тергромад можуть вирішити скільки вони залишають собі 70% і скільки перерахують догори в держбюджет 30%, наприклад;
- в територіальних громада повинні бути відкриті, загальнодоступні ПУБЛІЧНІ реєстри виборців, що роблять неможливим голосування "мертвих душ", як зараз (ст.142 Конституції);
- територіальні громади самі встановлюють ВЛАСНІ ВНУТРІШНІ органи влади: реєстри, міліцію, прокуратуру, суди, податкові.пенсійні, місцеві ради і т.д. (ст.143 Конституції), що дає контроль громадянам над їх діяльністю;
- територіальні громади утворють СВОЇ ВЛАСНІ комунальні підприємства через які примножують обліковане у них національне багатство і отримувати послуги від цих підприємств по СОБІВАРТОСТІ, а це в 5-6 разів дешевше ніж зараз, і пенсіонери в змозі їх будуть платити, тоді зупинеться викрадання державних грошей через субсидії олігархам (а це ШАЛЕНІ гроші).
"пани", ви нам фактично пропонуєте виконати ДІЮЧУ Конституцію, а самі БРЕШЕТЕ, що для такого щастя нам треба її змінити???
А за одно поки вони будуть вчити та здавати екзамен, може і 46 млн. вивчить, яким скарбом володіє КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ.
Sascha
9/12/14
Органи місцевого самоврядування наділені правом лише УПРАВЛЯТИ майном, а не вчиняти юридичні дії.
А тепер подивіться на Польщу: чому там не з’явилися олігархи і міста мають пристойний європейський вигляд? Там комунальну власність здають тільки в оренду. На перші п’ять років просто здають за один злотий на місяць, поки орендар не зробить ремонт використовуваного об’єкту. І лише потім, коли орендар налагодить бізнес, він починає сплачувати встановлену і обговорену орендну плату.
Sascha
10/12/14
Хай приймуть статут ,а в суд готують документ про правовий звязок територіальної громади з їх самоутвореною міською радою,яку ми з вами НІКОЛИ не утворювали,а під час виборів ми лише обираємо особовий склад ( читайте закон про вибори до місцевих рад) до утвореного нами органу.а якщо орган не утворили ,особовий склад його можна обрати? Без корзини ,в корзину щось покласти можна??? Крім того хай перед тим ,як голосувати свої посвідчення подивляться депутати , хто їм посвідчення надав ???
Sascha
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.