Місцеві новини • 01-12-14 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
НЕМАЄ ГРОМАДИ?! ТАК ДАВАЙТЕ ЇЇ СТВОРЮВАТИ, ГУРТУВАТИ Й РОЗВИВАТИ! (+ відео із ІІ-го засідання ініціативної групи зі створення Тергромади Ківерець)
Зацікавлені можуть просто переглянути - майже все відео з другого засідання Ініціативної групи зі створення Територіальної громади міста Ківерці від 30.11.14р. (+ 5 відеофрагментів).На жаль, істотного прискорення у процесі створення тергромади Ківерець не відбувається.
Знову треба роз"яснювати що це таке і для чого воно нам? А потім повторювати-розповідати знову і знову, до тих пір поки "совково-комуністичний" стереотип "А що ми тут можемо?", "від нас нічого не залежить", "хай спочатку у Києві вирішать"... цілком не вивітриться з голів старшого покоління.
Справа ускладнюється ще й тим, що на чимало питань й справді ще немає чітких відповідей, вже не говорю про роз"яснення даної ідеї простою-зрозумілою кожному мовою, а не юридичними термінами і нормативними категоріями (тому, "помедитуйте" на схему на фото, можливо легше второпається).
Але, вже кожен, навіть, "найзашореніший" зрозумів, що "зверху", "з Києва" "плювати хотіли" на місця (за 23 роки лише дерибан, прихватизація, розпил бюджету і контроль над грошовими потоками) - символами цього у Ківерцях є розвалений Будинок культури лісгоспзагу, закинуте адмінприміщення колишнього мехзаводу, мутність навколоміських складів і виробничих територій, розвал всіх міських виробництв, повний нуль на консервному заводі і т.п.
Міські депутати - майже взагалі позбавлені повноважень і займаються лише розподілом бідненького міського бюджету (а там і ділити майже нічого, все й так розписано на захищені статті). Тому вони й "махнули рукою" на таке самоврядування... (хоча це не робить їм честі).
І територіальна громада міста відірвана від депутатів та міської ради й не бере участі у розвитку Ківерець. Ні, раз на 5 років, беремо паспорти і голосуємо... і все! Та за такого відношення у кого завгодно бажання бути активним зникне, а саме це й комусь потрібно щоб люди не втручалися, щоб мати можливість спокійно дерибанити, прихватизовувати і т.п.
Кажуть, люди у нас пасивні і нема у місті громади. А де їй взятися, якщо вона безправна на своїй землі?
Тому, щоб змінити ситуацію потрібно на території Ківерець нарешті виконати Конституцію України й створити Територіальну громаду міста. І вона автоматично набуде права на все майно та ресурси й механізми управління ним. І від голосу кожного залежатиме подальша доля кожного об"єкту на її території, кожної земділянки та ін.
Будемо ходити голосувати з усіх важливих питань життєдіяльності міста частіше й розумітимемо, що від цього залежить добробут нашого міста й кожного ківерчанина.
З чого почати:
1. Створити Тергромаду міста і зареєструвати її як юридичну особу публічного права, прийняти Статут.
2. Створити й відкрити реєстр мешканців територіальної громади.
3. Облікувати всю власність тергромади.
4. Оприлюднити всю інформацію про власність і власників.
5. Зробити прозорим бюджет територіальної громади в режимі реального часу.
І вже після виконання 1 пункту відповідно до ст. 5 Конституції України та ін статей нарешті розпочати реально розпоряджатися й управляти майже усіма важливими для розвитку й добробуту громади процесами.
Шлях нелегкий (і питань багато, й таких на які наразі немає відповідей), але мусимо його здолати, адже маємо позитивний приклад Польщі та інших європейських країн.
Щира вдячність усім, хто приходить на зустрічі, запитує, дебатує, сумнівається, застерігає і пропонує конструктивні речі.
Долучайтесь!!!
Наступна зустріч - 7 грудня, о 15.00 год в читальному залі бібліотеки для дорослих.
Більше інформації про тергромади - на сайті "Територіальні громади України" (перегляньте хоч трохи що це таке, щоб не бути повним "валянком" і не забирати час у інших).
Приєднуйтесь до спільноти "Ініціативна група по створенню Територіальної громади міста Ківерці" в мережі Фейсбук.
Володимир Дужич
1.01.14р.
Відео перебігу процесу засідання-зустрічі хронологічно (трохи хаотично-емоційно, але й, на щастя, трішки з конструктивом :):
1. Частина перша.
2. Частина друга.
3. Частина третя.
4. Частина четверта.
5. Частина п"ята.
Використане фото з сайту ZN.UA, стаття "УКРАЇНЦІ - КРІПАКИ, або Як з України зробили феодальну державу".
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
1/12/14
Жгутов послав свою дєлєгацию щоб завалити цю ідею молодих людей бо йому це не треба щоб мішали працювати
Жорик
2/12/14
Відповідно до ст. 5 Конституції України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до ст. 140 Конституції України, місцеве самоврядування є правом територіальної громади самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.
Отже все, що нам треба, це гарантувати, щоб територіальна громада набула свого конституційного права. А для цього потрібно шляхом загальних зборів утворити територіальну громаду як суб’єкт публічного права, яка набуде прав власності на комунальне майно на його території.
Така територіальна громада матиме легітимність, якщо буде створена місцевими зборами за участю щонайменше 50% жителів плюс один голос. На сьогодні таким чином вже створено 60 територіальних громад-власників у селах та селищах різних областей України. Позитивний досвід цих територіальних громад говорить про те, що саме це і є той шлях, яким повинна рухатись Україна сьогодні.
Sascha
2/12/14
They Thought They’d Bury Us But Didn’t Realize We Were Seeds (an old Mexican proverb )
Вони вважали що поховали нас, але не усвідомлювали того, що ми - насіння.
(старе мексиканське прислів’я)
Sascha
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.