Місцеві новини • 23-08-12 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Грошей на енергозбереження в закладах охорони здоров"я витратили чималенько, але бажаного ефекту (зокрема зменшення енергоспоживання на 5% у рік) нема
Ківерцівська районна радаПРОЕКТ РІШЕННЯ
Про роботу Ківерцівської центральної та Цуманської районних лікарень щодо впровадження енергозберігаючих заходів та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів в установах та закладах охорони здоров’я району
Для забезпечення цілеспрямованої роботи з енергозбереження та з метою реалізації завдань, визначених Законом України «Про енергозбереження», виконання щорічних заходів з впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання, передбачених Програмами економічного і соціального розвитку району, адміністраціями Ківерцівської центральної районної лікарні (далі – Ківерцівська ЦРЛ) та Цуманської районної лікарні Ківерцівського району Волинської області (Цуманська РЛ) протягом останніх років здійснювалась відповідна робота щодо впровадження сучасних енергозберігаючих технологій і обладнання та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів в підвідомчих установах та закладах охорони здоровґя району.
В районі досить розгалужена мережа установ та закладів охорони здоровґя. Це: 2 районних лікарні, Олицька міська лікарня Ківерцівського району Волинської області (далі – Олицька МЛ) і Холоневичівська сільська дільнична лікарня Ківерцівського району Волинської області, 55 фельдшерсько-акушерських пунктів, 1 сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини і 4 сільських лікарських амбулаторій сімейної медицини. На їх утримання витрачаються значні кошти. Загальна вартість енергоносіїв на утримання закладів охорони здоровґя, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету району, у 2011 році скдала 1912,6 тис.грн., що становить 33,4 відсотки до загальнорайонного показника, у тому числі Ківерцівської ЦРЛ – 1696,7 тис.грн. і Цуманської РЛ – 216,0 тис.грн., відповідно 29,7 і 3,8 відсотків.
Тому енергозбереження в даних установах і закладах являється одним з визначальних і пріоритетних напрямків роботи.
На виконання плану заходів з енергозбереження, передбачених щорічними Програмами економічного і соціального розвитку району, за період з 2007 по 2011 роки, установами та закладами охорони здоровґя за рахунок бюджетних та залучених коштів було впроваджено 54 енергозберігаючих заходи на загальну суму 1122,6 тис.грн., у тому числі Ківерцівською ЦРЛ – 42 заходи на суму 888,7 тис.грн. і Цуманською РЛ – 12 заходів на суму 233,9 ти.грн.
За рахунок вказаних коштів у Цуманській РЛ та Олицькій МЛ було проведено заміну 2 котлів застарілих конструкцій, які працювали на використанні низькосортного та дорогого вугілля, на нові високоефективні котли з коефіцієнтом корисної дії 92% та використанням значно дешевших місцевих видів палива (торфобрикету та торфокрихти), що дало можливість отримати щорічний економічний ефект від запровадження даного заходу відповідно 150,0 і 20,0 тис.грн.
У Ківерцівській ЦРЛ було встановлено дві сучасні високоефективні пральні машини, що дозволило закрити котельню, яка працювала на вугіллі і в рік спалювала 185,0 т. вугілля. Ця котельня цілий рік опалювала лише пральне відділення і впровадження цього заходу дало економічний ефект 85,0 тис.грн. Було встановлено нові високоефективні енергозберігаючі котли в ФАП(ах) сіл Озерце, Кульчин.
За вказаний період у відділеннях та підвідомчих закладах Ківерцівської ЦРЛ проведено заміну 154 старих зношених деревґяних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові, 200 пог.м трубопроводів старих тепломереж на попередньо-ізольовані труби, переобладнано електроосвітлення з заміною 352 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні освітлювальні лампи. У відділеннях та підвідомчих закладах Цуманської РЛ проведено заміну 32 старих деревґяних віконних блоків на енергозберігаючі металопластикові, 100 пог.м трубопроводів старих тепломереж на попередньо-ізольовані труби, переобладнано електроосвітлення з заміною 60 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні освітлювальні лампи. Впроваджено ряд інших енергозберігаючих заходів по оптимізації роботи систем теплопостачання, модернізації енергетичного обладнання, поліпшення теплозахисних властивостей будівель.
Для виконання плану заходів з енергозбереження, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2011 рік, установами та закладами охорони здоровґя було впроваджено за рахунок бюджетних та залучених коштів 16 енергозберігаючих заходів і сучасних технологій. Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в цих закладах за даний період склала 174,1 тис.грн., зекономлено 31,3 тонни умовного палива на суму 122,6 тис.грн. В результаті здійснення вказаних заходів одержано економію 11,1 тис.кВт.год. електроенергії, 158 Гкал. теплоенергії та інших видів паливно-енергетичних ресурсів.
Загальний рівень впроваджених енергозберігаючих заходів до загальної вартості коштів направлених на оплату енергоносіїв в закладах охорони здоровґя, за вказаний період склав 9,1 відсотки (довідково: у 2009 році цей показник становив 20,7 відсотків, у 2010 році – 14,7%), при річному завданні, яке поставлено обласною державною адміністрацією -25 відсотків. У тому числі по Ківерцівській ЦРЛ цей показник склав 5,0 відсотків, по Цуманській РЛ – 41,3.
На виконання плану заходів з енергозбереження, передбачених Програмою економічного і соціального розвитку району на 2012 рік, установами охорони здоровґя у І півріччі поточного року було впроваджено 7 енергозберігаючих заходів. Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в цих закладах за даний період склала 64,6 тис.грн., зекономлено 35,5 тонн умовного палива на суму 120,7 тис.грн. В результаті здійснення вказаних заходів одержано економію 95,5 тис.кВт.год. електроенергії, 26 Гкал. теплоенергії.
За цей період у відділеннях Ківерцівської ЦРЛ за рахунок залучених коштів проведено ремонт та заміну 250 пог.м старих трубопроводів внутрішніх тепломереж, промивку секцій батарей внутрішньої опалювальної системи. У ФАП(ах) сіл Кульчин і Звірів проведено відповідно ремонт та утеплення даху з використанням сучасних теплоізолюючих матеріалів та встановлено металопластикові віконні та дверні блоки. Продовжувалась робота по заміні старого непридатного та енергоємного електронагрівального устаткування та встановлення нових сучасних енергозберігаючих побутових та інших електроприладів. Зокрема, у харчоблоках та пральному відділенні проведено заміну 2 старих електроплит та 4 пральних машин на сучасні енергозберігаючі. Річний економічний ефект від впровадження вказаного заходу склав 84,8 тис.грн.
Проте, робота адміністрацій Ківерцівської ЦРЛ та Цуманської РЛ щодо впровадження енергозберігаючих заходів та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів у підвідомчих установах та закладах і на цій основі нарощування економічного ефекту від їх впровадження та збереження позитивних результатів у сфері енергозбереження потребує значного поліпшення. Враховуючи вищевикладене, доводиться константувати, що незважаючи на значні вкладення коштів в енергозбереження, стверджувати про ефективне їх використання не доводиться.
Не виконується завдання щорічного зменшення енергоспоживання на 5 відсотків в даних установах і закладах охорони здоровґя.
За І півріччя 2012 року підвідомчими установами та закладами Ківерцівської ЦРЛ збільшено споживання електроенергії до відповідного періоду минулого року на 12,6 відсотків, у тому числі ЦРЛ на 15,2 відсотків, дитячою поліклінікою на - 40,7, зупропротезною лабораторією на - 8,4, сільськими лікарськими амбулаторіями сімейної медицини на - 10,8 і ФАП(ами) району на 2,0 відсотків. А Олицькою МЛ збільшено споживання електроенергії до відповідного періоду минулого року на 47,4 відсотки.
Для порівняння: в установах та закладах, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету цей показник становить в цілому по району 5,1 відсотки.
Збільшено споживання природного газу до аналогічного періоду минулого року в дитячій поліклініці на 0,5 відсотків, в Жидичинській сільській лікарській амбулаторії сімейної медицини на – 10,0, ФАП(ах) сіл Липляне і Борохів відповідно на 4,4 і 8,5 відсотків. Це при тому, що ціна за 1 тис.куб.м природного газу в даний час становить 4551,5 грн.(або 10,0 тонн торфобрикетів). Виникає питання, чи не перевести паливні даних закладів та інших з опалення природним газом на використанням більш дешевих місцевих видів палива (торфобрикети, дрова та інш.)?
Має місце надмірне споживання електроенергії в окремих установах і закладах охорони здоровґя. Якщо в цілому по району в цих закладах споживання електроенергії за 2011 рік в середньому у розрахунку на 1 кв.м загальної площі становило 23,2 кВт.год., то у в Ківерцівській ЦРЛ – 27,1кВт.год., районній поліклініці відповідно – 55,1; інфекційному відділенні -73,6, зубопротезному кабінеті -148,3 і Олицькій МЛ – 50,7 кВт.год. Найбільше використовують електроенергії у розрахунку на 1 кв.м загальної площі у Тростянецькій сільській лікарській амбулаторії сімейної медицини і Дернівській сільській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини, ФАП(ах) сіл Карпилівка, Омельне, Озерце, Котів, Звірів, Чемерин, Горґянівка, Сильне, Сaпогове, Бодячів, Хопнів та ряду інших, де цей показник значно перевищує середньорайонний серед аналогічних закладів.
Це загалом свідчить проте, що на даний час видатки на оплату енергоносіїв формуються залежно від наявного рівня енергоспоживання, а вплив факторів і засобів енергоефективності при цьому не враховуються.
На енергоємність вказаних закладів у значній мірі впливає той факт, що в переважній їх більшості продовжує експлуатуватись застаріле високоємне електропобутове нагрівальне обладнання (електроплити, електронагрівачі, холодильні установки, високо потужні електродвигуни тощо), яке було встановлено ще 30-40 років тому, коли були мізерні тарифи на електроенергію. В окремих закладах при наявності нормальних температурних параметрів опалення у осінньо-зимові періоди додатково використовуються електронагрівальні прилади (електротени, саморобні електронагрівачі і т.д.).
Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рекомендацій постійних комісій районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району від ______2012 №____, з питань охорони здоров’я, сім’ї та соціального захисту населення від ____2012 №____ «Про проект рішення «Про роботу Ківерцівської центральної та Цуманської районних лікарень щодо впровадження енергозберігаючих заходів та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів в установах та закладах охорони здоров’я району», листів Цуманської районної лікарні Ківерцівського району Волинської області від 18.07.2012 №138, Ківерцівської центральної районної лікарні від 25.07.2012 №843/1.4/2.12, районної державної адміністрації від 31.07.2012 №2051/39/2-12, районна рада вирішила:
1.Інформацію районної державної адміністрації по цьому питанню взяти до відома.
2.Рекомендувати адміністраціям Ківерцівської центральної районної лікарні (Слижук М.В.) та Цуманської районної лікарні Ківерцівського району Волинської області (Граузе О.Е.), з метою зменшення енергоспоживання у підвідомчих закладах, провести інвентаризацію наявного електрообладнання та вжити заходів щодо його заміни на сучасне енергозберігаюче.
3.Покласти контроль за виконанням цього рішення на постійну комісію районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міста району.
Голова районної ради М.В.Марчук
Джерело: офсайт райради (розділ проекти рішень).
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.