Місцеві новини • 19-07-11 р. |
Перегляди: Today_and_all_counter |
Учні ЗОШ №1 взяли участь у козацькому таборуванні та у заходах з нагоди 360-річчя Берестецької битви
УЧНІВСЬКЕ САМОВРЯДУВАННЯ – “КОЗАЦЬКА РЕСПУБЛІКА”У ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці діє «Козацька республіка» як форма учнівського самоврядування. Метою Республіки є виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та способу життя.
Уже кілька років поспіль школа тісно співпрацює із козацькими організаціями «Козацьке Стрілецьке братство», «Волинська Січ». У рамках цієї співпраці на початку навчального року учні нашої школи були запрошені на святкування 20-річного ювілею “Волинської Січі” Війська Запорізького, яке відбувалося у Луцьку. Із цієї нагоди найактивніших учасників шкільної “Козацької республіки” Кушитар Ірину, Германюк Юлію, Федонюка Максима, Карпука Ігоря, Гученка Дмитра нагороджено козацькими грамотами. Окремо відзначено Козацьким Хрестом звитяги Гученка Дмитра. Колектив школи від управління освіти і науки облдержадміністрації отримав Подяку за активну громадську діяльність з патріотичного виховання учнівської молоді, відродження традицій і звичаїв українського козацтва.
З 24 по 27 червня у с.Пляшева, Рівненської області, пройшли урочисті заходи з нагоди відзначення 360 річниці Берестецької битви.
Заходи під Берестечком розпочалися із проведення традиційного щорічного козацького дитячого оздоровчого, історико-пізнавального козацького таборування, у якому уже другий рік поспіль беруть участь учні нашої школи. Поряд із учасниками минулорічного таборування в цьому році побували новачки: Рихтун Микола, Шимчук Анастасія, Іздебська Тетяна, Івахненко Іванна, Куява Катерина, Пилипчук Вадим, Бас Катерина.
У таборі діти не лише активно відпочивали, а й ознайомилися з історичними подіями періоду Берестецької битви. Відвідали музей «Поле Берестецької битви», пройшлися місцями козацької слави: острів Гайок (місце подвигу трьохсот козаків), козацький цвинтар -”Козакова яма” (місце подвигу козака Нечая), село Острів (місце ставки Б.Хмельницького) - “Попів горб”.
Незабутньою стала екскурсія до Козацької укріпленої Січі з частоколу. Приймав нашу шкільну делегацію похідний отаман Володимир Перчук-Гарматний. У показовому таборі учні із зацікавленням слухали розповіді Олександра Сокура про наших славних прадідів козаків, про тактику ведення війн, про козацький побут на війні, а також про Берестецьку битву. І усе, що написане у підручниках з історії, враз оживало.
Учасники таборування здружилися із членами польської делегації від Асоціації куркового стрілецького братства.
Пощастило учням спробувати свої сили у практичних вправах зі зброєю: стрільбі з лука, пневматичної зброї, а також у метанні ножів. Найспритніші - Куява Катерина, Рихтун Микола, Івахненко Іванна - отримували у нагороду схвальні відгуки козаків і бурхливі оплески глядачів. Із захопленням і заздрістю діти спостерігали за вчителем фізичної культури Павлом Табенським, якому вдалося піднятися на Козацьку вежу.
Із нетерпінням учасники таборування чекали вогняного шоу та парадного салюту. І, ось, настав довгожданий момент. Увечері гарматний підрозділ викотив на поле перед Січчю усі гармати. І як тільки стемніло, козаки дали почерговий залп з усіх гармат, а з іншої сторони річечки «Рівненський театр вогню» розпочав своє вогняне шоу. Під кінець показу у небо злетів салют-феєрверк, запаливши напис річниці Бою під Берестечком - 360. Небо осяювали феєрверки, а сигналом до сну була канонада з усіх Січових гармат. Проте спати і зовсім не хотілось, адже ввечері усі збирались біля вогню і співали українських пісень.
У неділю, 26 червня, почалась реконструкція-відтворення епізоду Берестецької битви «Бій трьохсот».
Від імені дирекції, вчительського та учнівського колективів висловлюємо щиру подяку організатору дитячого таборування Сокуру Олександру за тісну співпрацю у патріотичному вихованні наших учнів.
Кількох днів таборування виявилося замало і знову діти живуть очікуванням наступного року, щоб перенестися у вир козацького життя.
Надія КАБАК, педагог-організатор ЗОШ І-ІІІ ст. №1.
Джерело: "Вільним шляхом" від 16.07.11 р.
Архів новин |
- 2017 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень
- 2016 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2015 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2014 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2013 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2012 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2011 рік: січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
- 2010 рік: серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень
Коментарі
Увага! Редакція сайту не несе відповідальності за висловлювання користувачів сайту, залишені ними у коментарях. За зміст коментаря відповідає його автор.
-
- ВКонтакте
-
Ще нема
КОМЕНТУВАТИ
Маєте що додати, заперечити чи прокоментувати? Пишіть за допомогою форми під цим абзацом. Переконливо просимо ознайомитись з Правилами розміщення коментарів.