
̳ 09-12-14 . |
: Today_and_all_counter |

Відповідь санепідемстанції на виявлення нітратів у питній воді: не пийте ту воду і будуйте централізований водогін та...
Інформація Ківерцівського міськрайонного управління ГУ ДСЕС09.12.2014
Більше половини жителів Ківерцівського району споживає воду із колодязів та індивідуальних свердловин, що живляться ґрунтовими водами.
Невідповідність питної води санітарно-епідеміологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення України на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, ротавірусні інфекції, лептоспіроз, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води (водно-нітратна метгемоглобінемія, флюорози, отруєння токсинами синьозелених водоростей тощо).
І перш за все це стосується нітратів. Нітрати — це солі азотної кислоти, які є постійними складниками природних вод. Основні причини цього полягають у внесенні в ґрунт мінеральних та органічних добрив, забруднення твердими побутовими відходами, недотриманні вимог санітарних норм при будівництві вигрібних ям, надвірних туалетів, місць утримання худоби. Недотримання самими власниками вимог санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів.
Вживання води, забрудненої нітратами, небезпечне для здоров’я. Зокрема це призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей віком до 3 років, внаслідок якої реєструються летальні випадки! Тому воду, в якій виявлено перевищення вмісту нітратів заборонено використовувати для питних потреб та приготування їжі.
Метгемоглобінемія спричинена токсичною дією нітратів, яка полягає у кисневому голодуванні тканин (гіпоксії), що розвивається внаслідок порушення транспортування кисню кров’ю, а також у пригніченні активності ферментних систем, що беруть участь у процесах тканинного дихання.
Симптоми хвороби у дітей проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, рук і на стопах, тому цю хворобу ще називають «блакитний синдром немовлят». У дітей, вражених цією хворобою, може бути блювання, пронос, збільшення слиноутворення.
Групи підвищеного ризику становлять немовлята віком до 1 року, які перебувають на штучному вигодовуванні; чутливі до нітратів особи похилого віку, хворі на анемію, із захворюваннями дихальної системи, хворобами серцево-судинної системи.
З метою запобігання негативному впливу нітратів на здоров’я населення та виникненню отруєнь і захворювань необхідно:
1. Не вживати питної води з колодязів і джерел, вміст нітратів у яких перевищує нормативні показники, та не використовувати її для приготування сумішей для дитячого харчування.
2. 3 обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні й органічні добрива. Не організовувати вбиралень, вигрібних ям у радіусі 20 м від колодязів. В радіусі 50 м від колодязя, не здійснювати миття транспорту, зберігання гною, не влаштовувати водоймища для водоплавної птиці.
3. Дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів (ізолювання стін колодязів, облаштування навколо нього глиняного замка, огородження, навісу, кришки, загального відра тощо). Відповідно до санітарних вимог колодязі не менше 1 разу на рік необхідно чистити, а саме: відкачувати воду, чистити стінки металевими щітками від нальоту і дно від осаду, зайвих речей, які могли потрапити випадково до криниці, з подальшою дезінфекцією. Після чого воду необхідно знову відкачати і користуватися колодязем уже після наступного заповнення.
4.Оптимальним вирішенням питання забезпечення доброякісною питною водою населення, що користується забрудненою криничною водою, є будівництво нових мереж централізованого водопостачання та розширення наявних.
Ківерцівське міськрайонне управління
ГУ ДСЕС Волинській області
Джерело: офсайт райради.
Фото з архіву сайту.
- 2016 : , , , , , , , , , , ,
- 2015 : , , , , , , , , , , ,
- 2014 : , , , , , , , , , , ,
- 2013 : , , , , , , , , , , ,
- 2012 : , , , , , , , , , , ,
- 2011 : , , , , , , , , , , ,
! , . .